Obecnie, w dobie komputerów, telefonów komórkowych i internetu, odnajdywanie potrzebnych nam informacji jest niezwykle proste. W każdej chwili możemy sprawdzić rozkład jazdy autobusów, godziny otwarcia najbliższego sklepu, czy lekarza specjalistę, do którego w danym momencie musimy się udać.

W pewnym momencie naszego życia, czy jesteśmy jeszcze dzieckiem, czy już osobą dorosłą, pojawia się w głowie pytanie – czy wszystko w porządku z moimi zębami? czy powinienem nosić aparat ortodontyczny? Aby to wszystko zweryfikować i ewentualnie rozpocząć leczenie, musimy znaleźć dla siebie odpowiedniego, godnego zaufania specjalistę, a dostępnych ofert jest całe mnóstwo. Jeśli wpiszemy w przeglądarkę hasło „ortodonta Warszawa”, czy „aparat ortodontyczny Warszawa”, pojawi się bardzo dużo wyszukań. Jak zatem zdecydować, do kogo się udać? Na co zwrócić uwagę?

  1. Opinie pacjentów

Na większości stron gabinetów ortodontycznych, a także na stronach pomocniczych takich, jak portale społecznościowe, możemy zapoznać się opiniami pacjentów, którzy skorzystali już z usług danego lekarza. Dzięki nim możemy zdecydować, czy dany ortodonta jest dobrym, godnym zaufania specjalistą. Pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę nie tylko te pozytywne, ale przede wszystkim negatywne opinie.  Ile ich jest? Czego dokładnie dotyczą? Czy poruszane tematy będą nam również przeszkadzać?

  1. Kwalifikacje ortodontów

Gdy już wybierzemy kilka gabinetów ortodontycznych, które przykuły naszą uwagę, opinie pacjentów o nich są dobre, zapoznajmy się z informacjami na temat pracujących tam lekarzy. Na większości stron internetowych będziemy mogli przeczytać kilka słów o ortodoncie, do którego chcemy się zapisać. Zwróćmy uwagę na jego kwalifikacje, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, odbyte szkolenia i kursy. Ortodoncja to dziedzina, która bardzo szybko się zmienia i ważnym jest, aby ortodonta regularnie podnosił i weryfikował swoje kwalifikacje. 

  1. Dostępne rodzaje aparatów ortodontycznych i ich cena

Jak już wspomnieliśmy, ortodoncja rozwija się bardzo szybko. Stały aparat ortodontyczny to nie tylko zamki i druciki przymocowane do przodu naszych zębów. Obecnie na rynku dostępne są również niewidoczne aparaty ortodontyczne. Jednym z nich jest aparat na zęby Invisalign. Invisalign to przeźroczysta, całkowicie niewidoczna nakładka, która w szybki i bezbolesny sposób koryguje nasze zęby.

Zwróćmy zatem uwagę, jak szeroka j est oferta aparatów dostępna w wybranym przez nas gabinecie. Możemy również porównać ceny aparatów.

  1. Konsultacja i pierwsze wrażenie

Bądźmy szczerzy, nie przekonamy się do naszego nowego ortodonty, dopóki go nie spotkamy. W związku z tym musimy zapisać się na pierwszą wizytę – konsultację. Na początku zwróćmy uwagę na gabinet i jego recepcję. Czy jest czysto i schludnie? Czy pracownicy recepcji są uprzejmi i pomocni? Po wejściu do gabinetu pacjent powinien przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania co do leczenia, ale również wątpliwości oraz możliwości finansowe. Po pierwszej wizycie, ortodonta powinien być w stanie określić, czego pacjent może się spodziewać, jaki można osiągnąć efekt końcowy, jakie są dostępne opcje leczenia (np. aparat ortodontyczny Invisalign). Jeśli lekarz udziela niedokładnych, wymijających odpowiedzi, a także pracuje w pośpiechu i jest nieuprzejmy, zrezygnujmy z dalszego leczenia i udajmy się do kolejnego gabinetu ortodontycznego.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram