Nakładki Invisalign® są coraz popularniejsze. Pacjenci poszukują nowoczesnych rozwiązań. Leczenie nakładkami Invisalign® jest stosowane na rynku już od 15 lat. Początkowo nie można było leczenia nakładkowego stosować do wszystkich wad ortodontycznych tylko stosowano je do niewielkich i nieskomplikowanych wad zębowych. Dzisiaj, po 15 latach, możliwe jest wyleczenie większości wad ortodontycznych nakładkami Invisalign®.

Pacjenci często przychodzą do Kliniki Proste Zęby, aby rozwiać swoje wątpliwości i mity z jakimi często się spotkali czyli, że leczenie nakładkowe jest tylko zarezerwowane do małych wad i tylko do przednich zębów. Nadal większość lekarzy stomatologów i ortodontów, którzy nie mają z nakładkami Invisalign dużego doświadczenia tak twierdzi i zniechęca pacjentów do tego rozwiązania.

15 lat temu, gdy metoda leczenia nakładkami Invisalign®  powstała to rzeczywiście początkowo lekarze tylko ją stosowali do stosunkowo prostych i nieskomplikowanych wad zębowych w odcinku przednim. Dzisiaj, po licznych doświadczeniach i po zastosowaniu nakładek Invisalign® u ponad 6 milionów pacjentów na całym świecie oraz rozwoju technologii leczenia nakładkowego możliwe jest leczenie prawie wszystkich wad ortodontycznych. Najlepszym przykładem, że leczenie jest skuteczne jest to, że powstało dużo odpowiedników i kopii nakładek Invisalign® takich, jak Clear Aligner, pojawiają się na rynku również nakładki z Turcji, Chin czy nawet z Polski.

Większość pacjentów, która ma kwalifikacje do leczenia klasycznym aparatem ortodontycznym, czyli drutami i zamkami kwalifikuje się również do leczenia nakładkami Invisalign®. Tylko nieliczni pacjenci nie kwalifikują się do leczenia nakładkami Invisalign®, ale często są to również pacjenci, którzy nie kwalifikują się również do leczenia klasycznym aparatem.

Ponieważ nasza Klinika Proste Zęby specjalizuje się tylko w leczeniu nakładkami Invisalign®, pacjenci uzyskają tutaj już na pierwszej wizycie tzw. wizycie START –UP pełną poradę dotyczącą kwalifikacji do leczenia, wycenę całości leczenia i czas trwania leczenia.

Rok 2019 w Klinice Proste Zęby był bardzo intensywny, a najbardziej intensywnym okresem był okres przedświąteczny, gdyż każdy z pacjentów chciał zdążyć z pięknym uśmiechem przed świętami. Mamy już w Klinice bardzo duże doświadczenie i bardzo dobre efekty leczenia nakładkami Invisalign. Udało nam się przed świętami zdążyć i wielu pacjentów osiągnęło zamierzone efekty leczenia i spełniliśmy ich oczekiwania. Najbardziej spektakularnym przykładem w zeszłym roku jest 17-letnia Julka. Julka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby w czerwcu 2019 roku, przyjechała z innego miasta cała zadrutowana, czyli z aparatem klasycznym na zębach u góry i u dołu. Aparat założyła dwa tygodnie wcześniej i od momentu założenia aparatu przeżywała traumę, nie mogła się przyzwyczaić, wszystko ją bolało, nie mogła nic jeść, nie mogła spać, a największą tragedią dla tej nastoletniej dziewczyny był jej wygląd i wizja studniówki oraz matury i pójścia na studia w tych drutach i zamkach i odgrywanie roli „Uggly Betty“ przez 2,5 roku ! Taki otrzymała plan leczenia w innym mieście i w innym gabinecie. Zdecydowaliśmy się zdjąć aparat, wykonaliśmy skanowanie zębów, fotografie i ułożyliśmy plan na pół roku. Julia odebrała nakładki Invisalign® w czerwcu 2019 roku. Celem leczenia było odtworzenie miejsca na odbudowę niewykształconych dwójek. W połowie grudnia zakończyliśmy leczenie i odbudowaliśmy estetycznie dwójki. Na studniówkę, maturę i studia Julka pójdzie z pięknym uśmiechem i z pewnością siebie. Zobaczcie zdjęcia Julki i efekty tej metamorfozy!

Już dzisiaj umów się na wizytę START-UP i przekonaj się czy leczenie nakładkami Invisalign® jest dla Ciebie odpowiednie!

YouTube
YouTube
Instagram