Dobry ortodonta w Warszawie to znaczy jaki? Jak go znaleźć? Wielu pacjentów rozpoczynających leczenie ortodontyczne zadaje sobie to pytanie. Nic w tym dziwnego, każdemu zależy na znalezieniu dobrego specjalisty, ponieważ oddaje w jego ręce zarówno swoje zdrowie, jak i wygląd zewnętrzny. Leczenie ortodontyczne jest ważnym etapem w życiu, w wyniku którego otrzymujemy równe, piękne i zdrowe zęby.

Ortodonta – opinie w Internecie

Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „ortodonta Warszawa” otrzymujemy setki, jeśli nie tysiące wyników. Otwieramy strony, czytamy komentarze i opinie pacjentów. Kierując się otrzymanymi informacjami wybieramy specjalistę, do którego chcemy wybrać się na wizytę. Opinii na stronach internetowych i w social media jest tyle, że aż ciężko zdecydować, które z nich to te wiarygodne i prawdziwe. Sugerujemy, aby opierać się na opiniach udostępnianych na oficjalnych stronach klinik i gabinetów ortodontycznych, na oficjalnych profilach społecznościowych oraz na portalach specjalizujących się w zbieraniu opinii o lekarzach. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie staliśmy się ofiarą tzw. internetowego trolla.

Opinie pacjentów są najlepszym źródłem informacji o klinice i ortodoncie. Są to osoby, które były w gabinecie, korzystały z usług specjalisty, a także przechodziły leczenie pod jego opieką. W związku z tym będą posiadały najświeższe i sprawdzone informacje nie tylko o samym doświadczeniu ortodonty, ale również o jego osobowości, temperamencie i wynikającym z nich podejściu do pacjenta. Warto pamiętać, że znacznie chętniej piszemy w Internecie opinie negatywne niż te pozytywne. Dlatego też nierzadko jedyne opinie jakie możemy znaleźć, to właśnie te negatywne. Trzeba o tym pamiętać, aby nie wpaść w pułapkę. Kliniki ortodontyczne często są oceniane przez pacjentów na ich prywatnych profilach społecznościowych. Z łatwością możemy znaleźć takie osoby i osobiście zapytać o wrażenia z wizyty w klinice.

Szkolenia i sprawdzenie kwalifikacji

Innym sposobem na upewnienie się czy wybrany przez nas lekarz spełni oczekiwania, to sprawdzenie jego kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Doświadczony specjalista, z wieloletnim stażem, regularnie rozwijający swoje umiejętności, z chęcią przedstawi nam certyfikaty oraz zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursów i szkoleń. Trzeba pamiętać, że ortodoncja, jak każda inna dziedzina medycyny, stale się rozwija. Aby nadążyć za wszystkimi zmianami i nowinkami technologicznymi, trzeba regularnie uczestniczyć w konferencjach oraz treningach.

Szczegóły dotyczące leczenia ortodontycznego

Inną istotną kwestią są szczegóły dotyczące proponowanego leczenia oraz wachlarz usług jakie oferuje dany gabinet ortodontyczny. Zanim damy się skusić na niską cenę leczenia, warto przekalkulować czy aby na pewno nie jest ona zbyt niska. Do kalkulacji należy wziąć pod uwagę koszt aparatu, wizyt kontrolnych, zdjęcia RTG, założenia i zdjęcia aparatu, a także wizyt awaryjnych. Kliniki bardzo często nie podają od razu pełnych kwot leczenia, aby nie odstraszyć klientów. Może okazać się, że cena aparatu jest niska, ale ostateczny koszt terapii wyrównują wizyty kontrolne, czy awarie.

Inaczej jest w przypadku kliniki ortodontycznej Proste Zęby w Warszawie. Klinika ta oferuje leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem najnowocześniejszego aparatu – nakładek Invisalign. W ofercie nie ma ukrytych kosztów. Cena, jaką specjalista przedstawi na pierwszej lub drugiej wizycie, jest łączną kwotą za całe leczenie ortodontyczne. Obejmuje ona: pierwszą wizytę, wizyty kontrolne, cyfrowy wycisk, niezbędną do przeprowadzenia leczenia liczbę nakładek oraz ewentualne awarie. Jedynym dodatkowym kosztem po zakończeniu terapii jest wykupienie retencji. Warto zwracać uwagę na tego typu kwestie, ponieważ może się okazać, że leczenie zamiast kilku tysięcy złotych, ostatecznie będzie nas kosztować kilkanaście, a nawet więcej.

Warto również zaufać swojej intuicji. Jeśli podczas pierwszej wizyty nie czujemy się mile widziani w gabinecie, ortodonta nie odpowiada na pytania lub robi to w sposób wymijający, jest nieuprzejmy, to powinniśmy opuścić klinikę i poszukać innego miejsca. Wybór klinik ortodontycznych w Warszawie jest bardzo duży, dlatego też nie musimy od razu decydować się na rozpoczęcie leczenia w pierwszym znalezionym miejscu.

YouTube
YouTube
Instagram