Metamorfozy uśmiechów naszych pacjentów – dzieci

Małgosia, 17 lat

 Kolejną metamorfozę uśmiechu chcemy pokazać Wam u 17-letniej licealistki, Małgosi.
 Nasza pacjentka jest uczulona na nikiel, więc nie mogła podjąć leczenia ortodontycznego klasyczną metodą, czyli zamkami i drutami.
Jej leczenie trwało rok, pacjentka nosiła 35 nakładek, zmieniła kolejne nakładki co 7 dni.
W klinice bywała rzadko, ponieważ leczyła się w trakcie pandemii. Wysyłaliśmy jej kolejne nakładki do domu.
Dziś cieszy nas nowy uśmiech Małgorzaty!

Weronika, 14 lat

Weronika nosiła 31 nakładek Invisalign® w pierwszej serii, a następnie 18 nakładek w drugiej serii. Zmieniała nakładki co 7 dni. Leczenie trwało niecały rok.
Nasza pacjentka zapoznała się ze wszystkimi wadami i zaletami Invisalign®, rozważyła również inne metody leczenia ortodontycznego, m.in. klasyczne druty i zamki.
Rodzice Weroniki oszacowali, że koszty leczenia klasyczną metodą podczas 2-letniego noszenia aparatu na zęby będą porównywalne do kosztów leczenia metodą Invisalign®. Teraz pacjentką kliniki jest Mama Weroniki, która widząc znakomite efekty u Córki postanowiła poprawić swój uśmiech i zgryz.

Zofia, 15 lat, 6 miesiący leczenia Invisalign®

Młoda pacjentka marząca o karierze modelki. Zapisała się do agencji modelingowej w wieku 14 lat. Przeszła w swojej krótkiej karierze już parę sesji zdjęciowych. Niestety każda sesja zdjęciowa powodowała duży stres u dziewczyny, głównie z tego powodu, że obawiała się uśmiechać i bardzo niechętnie to robiła nawet, gdy była o to usilnie proszona przez fotografa. Zdecydowała się na leczenie ortodontyczne. W gabinecie ortodontycznym zaproponowano pacjentce 2-letnie leczenie ortodontyczne klasycznym aparatem ortodontycznym z drutami i zamkami. Okazało się, że w umowie z agencją modelek niemożliwe jest zastosowanie klasycznego aparatu ortodontycznego. Podczas podpisanego kontraktu z agencją modelingową potencjalna modelka ma ZAKAZ stosowania klasycznego aparatu – czyli drutów i zamków. Pacjentka szukała alternatywy i dlatego trafiła do Kliniki Proste Zęby. Zastosowaliśmy u pacjentki leczenie Invisalign. 8- miesięczne leczenie u pacjentki nie spowodowało zerwania kontraktu z agencją. Dodatkowo nikt w agencji wręcz nie zauważył, że pacjentka się leczy ortodontycznie. Pacjentka w nakładkach uczestniczyła w kilku sesjach zdjęciowych. Oprócz zalet z zastosowania Invisalign takich, jak niewidoczność aparatu na zębach główną korzyścią dla pacjentki było skrócenie czasu leczenia. Jeśli zestawimy 2 – letnie leczenie zaproponowane w innej klinice klasycznymi drutami i zamkami w porównaniu do 8 miesięcy leczenia w Klinice Proste Zęby pacjentka ZAOSZCZĘDZIŁA 16 miesięcy, podczas których z powodzeniem może uczestniczyć w kolejnych sesjach zdjęciowych. Po zaledwie 8 miesiącach leczenia pacjentka chętnie się uśmiecha, a Klinika Proste Zęby trzyma kciuki za wspaniałą karierę międzynarodową pacjentki. Życzymy kontraktu w Japonii, o której pacjentka najbardziej marzy.

Antonina,  lat 10, dodatkowy siekacz dolny

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby z dodatkowym siekaczem dolnym. Należało jednego z pięciu siekaczy usunąć. Którego? Należało zdecydować, którego zęba usunąć najlepiej tak, aby pozostałe zęby ułożyły się w prawidłowy sposób. System Invisalign® pozwala zrobić symulację usunięcia zęba i pozwala zobaczyć jak się zęby układają w planie leczenia. Możemy podjąć tę decyzję świadomie jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Usunięcie nieprawidłowo któregoś z zębów jest nieodwracalne, dlatego zaplanowanie i zwizualizowanie tego planu leczenia przed ekstrakcją pozwala uniknąć błędów. Do tego służy tzw. „Clin check” w systemie Invisalign®. U pacjentki zaplanowaliśmy różne scenariusze, a następnie wybraliśmy najlepszy. Pacjent i lekarz czują się pewnie, że podjęli najlepszą z możliwych decyzji. Pacjentka po usunięciu jednego z siekaczy dolnych ma piękny uśmiech. Pozostaje pod opieką Kliniki Proste Zęby przez cały okres wyrzynania się zębów stałych, tak, aby monitorować zachodzące zmiany.

 

 

Uśmiech Tosi przed leczeniem i po

Uśmiech Tosi przed leczeniem i po

Zęby Tosi przed usunięciem 5-tego siekacza

Zęby Tosi po usunięciu 5-tego siekacza

Clin Check Tosi

Tosia po usunięciu zęba

Tosia w aparacie na zęby Invisalign®

Tosia po leczeniu ortodontycznym

Tosia w filmiku

Julia, 17 lat, zamieniła tradycyjny aparat z drutów i zamków na Invisalign®

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby w maju 2019 roku, zadrutowana i załamana 🙁 Przyjechała do Warszawy z innego miasta, gdzie w gabinecie ortodontycznym otrzymała plan leczenia na 2,5 roku i założono jej klasyczny aparat z metalowymi zamkami i łukiem podniebiennym. Młoda, piękna dziewczyna jak usłyszała, że te druty i zamki ma nosić 2,5 roku to psychicznie była wyczerpana. Przed Julką matura, egzaminy, studniówka, szkoła wyższa. Julka nie była w stanie o niczym innym myśleć tylko o tym jak strasznie będzie na tych wszystkich wydarzeniach wyglądać! Rodzice szukali pomocy. Mama Julii znalazła Klinikę Proste Zęby w internecie i przyjechali na wizytę START-UP dowiedzieć się czy jest możliwe zdjęcie tego aparatu i założenie Invisalign®.

Po przeprowadzeniu diagnostyki, wykonaniu skanu komputerowego rodzice zdecydowali się w naszej klinice podjąć leczenia Julki. Zdjęliśmy druty i zamki, zdjęliśmy łuk podniebienny. Julka była przeszczęśliwa 🙂 Za około miesiąc w czerwcu otrzymała swoje nakładki Invisalign® i plan leczenia na 6 miesięcy!

W grudniu 2019 roku, po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym, dokonano odbudowy protetycznej niewykształconych dwójek i Julka jest gotowa z nowym uśmiechem wejść w Nowy Rok pełen wyzwań maturalnych 🙂

Kinga, 13 lat, szparowatość i distema

„Moim kompleksem Ciociu zawsze były moje zęby i przerwy między nimi” – powiedziała Kinga na jednej z pierwszych wizyt w wakacje 2019,w klinice, do dr. Magdaleny Rutkowskiej. Pół roku noszenia nakładek Invisalign® i przed świętami zdążyłyśmy z pięknym uśmiechem!

Wywiad z Kingą po leczeniu: 

  • Zadowolona z nowego uśmiechu?
  • Baaardzo!
  • Uciążliwe było leczenie? 
  • W ogóle!
  • Coś Cię bolało?
  • Nigdy, może na początku przy pierwszych nakładkach zanim się przyzwyczaiłam.
  • Ktoś w szkole zauważył?
  • Taaak, koleżanki zauważyły, że zawsze coś ściągam przy jedzeniu. Zainteresowanym odpowiadałam, że to mój aparat ortodontyczny. Bardzo były zdziwione i w sumie to mi chyba zazdrościły, bo wiem, że już namawiają swoich rodziców, że też taki chcą, i że nie chcą drutów i zamków
  • Cieszę się! Zaproś je do nas do gabinetu 🙂 Jak będą to koleżanki czy koledzy od Ciebie z klasy, to zaproponujemy rabat na leczenie!

Sprawdź efekt przed i po

Zobacz przypadki leczone metodą Invisalign®

Stłoczenie

Wiek: 27

Płeć: kobieta

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Szparowatość

Wiek: 12

Płeć: mężczyzna

Leczenie Invisalign®: LITE

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Zgryz otwarty

Wiek: 39

Płeć: mężczyzna

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Zgryz głęboki

Wiek: 47

Płeć: kobieta

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Stłoczenia, zgryz krzyżowy

Wiek: 39

Płeć: mężczyzna

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram