Metamorfozy uśmiechów naszych pacjentów – kobiety

Katarzyna, 38 lat, pakiet Invisalign FULL, leczenie wady zgryzu i przewlekłego bólu głowy spowodowanego dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych

Pacjentka cierpiała na migrenowe bóle głowy spowodowane dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowycnie przez wiele lat, nie znając przyczyny swoich dolegliwości. Szukała pomocy u różnych lekarzy, aż trafiła do naszej Kliniki. Zależało jej również na zdrowych zębach i pięknym uśmiechu. Po przeprowadzeniu 1,5 rocznego leczenia Invisalign® połączonego z szynoterapią w klinice Your Dentist u dr. Marzeny Kupis zyskała piękny uśmiech, a dolegliwości migrenowe ustąpiły, już po pół roku leczenia.

Aleksandra, 9 miesięcy leczenia, Invisalign® Moderate

Maria, 31 lata, Invisalign® Express

Justyna, 37 lat, pakiet Invisalign Lite

Marlena, 31 lat, Invisalign® FULL

Agnieszka, 33 lata, Invisalign® Full 

Patrycja, Invisalign® Full

Ewelina, 34 lata, Invisalign® Full 

Aleksandra, 31 lata, Invisalign® Lite

Aleksandra, 31 lat, Invisalign Lite

Paula, 30 lata, Invisalign® Express

Sabina, 30 lata, Invisalign® LITE

Małgorzata, 30 lata, Invisalign® FULL

Marta, 23 lata, Invisalign® FULL

Angelika, 29 lat, Invisalign® FULL

Hanna, 23 lata, Invisalign® FULL

Hanna, 34 lata, Invisalign® FULL

Renata, 34 lata, pakiet Invisalign® FULL

Magdalena, 32 lata, Invisalign® FULL

Renata, Invisalign® FULL

Pacjentka Kliniki Proste Zęby

Katarzyna, około 2 lata leczenia, Invisalign® FULL

Agnieszka, 27 lat, pakiet Invisalign® Lite

Katarzyna, 35 lat, pakiet Invisalign® Full

Pacjentka Kliniki Proste Zęby

U tej Pacjentki naszej kliniki bez wdrożonego leczenia ortodontycznego, odbudowa protetyczna nie byłaby możliwa.
Ortodoncja to często wstęp do protetyki. 
Bez miejsca na „górną dwójkę” nie byłaby ona możliwa.

Pacjentka, 27 lat, pakiet Invisalign® Full

Nie ma nic przyjemniejszego niż wiadomość od Pacjentki o treści: Woooooooow! Efekt spektakularny!
Pani Ania skorzystała z pakietu Invisalign® Lite, aby móc teraz czarować nowym, pięknym uśmiechem!
Pacjentka na koniec leczenia ortodontycznego
miała odbudowę sztucznym szkliwem w Your Dentist – Lek.stom. Marzena Kupis
w partnerskiej klinice stomatologicznej.
 
 

Pacjentka nosiła w przeszłości aparat stały. Zdecydowała się następnie na retencję w postaci podklejonego drucika na dolnych zębach.  Niestety doszło do znacznego wykrzywienia jej dolnego zęba.  Dzięki  rocznym leczeniu, udało się uratować dolną linię zębów i zachować symetrię uśmiechu

 
 

Margarita, 140 dni leczenia, seria 14 nakładek Invisalign®

Margarita nosiła tylko 14 nakładek Invisalign, na górnym łuku, leczenie trwało 140 dni!
Pacjentka przeszła już leczenie ortodontyczne nienakładkowe, miała założony drut retencyjny, który okazał się nieskuteczny.
Margarita po wizycie, która kończyła leczenie podkreśliła, że nakładki Invisalign a noszenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego to nieporównywalnie inny komfort leczenia!
 
 

Dominika, 24 lata, nosiła 45 nakładek Invisalign®

24- letnia Dominika niedawno zakończyła leczenie ortodontyczne w naszej klinice. Na o co dzień Dominika przebywa zagranicą. U pacjentki należało usunąć górną, lewą czwórkę. Staramy się zawsze jak tylko to możliwe, unikać ekstrakcji zębów. W tym przypadku niestety było to nie do uniknięcia i nie było innej możliwości leczenia.
Pacjentka nosiła rok nakładki Invisalign® Dominika nie żałuje usuniętego zęba i cieszy się pięknym uśmiechem. Udało się przeprowadzić leczenie tak, że pacjentka pomimo pandemii i przebywania zagranicą mogła z powodzeniem kontynuować leczenie. Dominika nosiła łącznie 45 nakładek. Rozpoczęła w lutym 2020, a zakończyła w kwietniu 2021.
Na koniec Dominika korzystała z bondingu, czyli odbudowy zębów w Your Dentist – Lek.stom. Marzena Kupis.

Aleksandra, nosiła serię 14 nakładek, zmieniała je co 14 dni

Aleksandra skorzystała z pakietu Invisalign Lite w naszej klinice, a następnie z licówek w zaprzyjaźnionym gabinecie dr. Marzeny Kupis, Your Dentist.

Shipra, 29 lat, pakiet Lite, 14 nakładek Invisalign®

Pacjentka z dalekich Indii, która teraz na co dzień mieszka w Polsce. Skorzystała z pakietu LITE, czyli 14 nakładkami poradziliśmy sobie z diastemą i szparowatością.
 

Natalia, 12 miesięcy leczenia, 52 nakładki Invisalign®

Pacjentka pojawiła się w naszej klinice po konsultacji dot. tradycyjnej metody leczenia ortodontycznego, zamków i drutów. Otrzymała propozycję usunięcia dwóch zdrowych czwórek, bardzo się tego obawiała. Poszukiwała alternatyw. Stąd pomysł na nakładki Invisalign®. Wyleczyliśmy uśmiech Natalii bez ekstrakcji zębów. Pacjentka nosiła w sumie 52 nakładki. Leczenie zajęło rok, Natalia zmieniała nakładki co tydzień. Udało nam się osiągnąć super efekt, bez usuwania zdrowych zębów.

Małgosia, 17 lat

 Kolejną metamorfozę uśmiechu chcemy pokazać Wam u 17-letniej licealistki, Małgosi.
 Nasza pacjentka jest uczulona na nikiel, więc nie mogła podjąć leczenia ortodontycznego klasyczną metodą, czyli zamkami i drutami.
Jej leczenie trwało rok, pacjentka nosiła 35 nakładek, zmieniła kolejne nakładki co 7 dni.
W klinice bywała rzadko, ponieważ leczyła się w trakcie pandemii. Wysyłaliśmy jej kolejne nakładki do domu.
Dziś cieszy nas nowy uśmiech Małgorzaty!

Weronika, 14 lat

Weronika nosiła 31 nakładek Invisalign® w pierwszej serii, a następnie 18 nakładek w drugiej serii. Zmieniała nakładki co 7 dni. Leczenie trwało niecały rok.
Nasza pacjentka zapoznała się ze wszystkimi wadami i zaletami Invisalign®, rozważyła również inne metody leczenia ortodontycznego, m.in. klasyczne druty i zamki.
Rodzice Weroniki oszacowali, że koszty leczenia klasyczną metodą podczas 2-letniego noszenia aparatu na zęby będą porównywalne do kosztów leczenia metodą Invisalign®. Teraz pacjentką kliniki jest Mama Weroniki, która widząc znakomite efekty u Córki postanowiła poprawić swój uśmiech i zgryz.

Adela, 28 lat

Adela zgłaszając się do Kliniki Proste Zęby obawiała się ekstrakcji.
Martwiła się, że do wyleczenia jej wady ortodontycznej konieczna będzie ekstrakcja zdrowych zębów.
Udało się tak zaplanować leczenie, że obyło się bez ekstrakcji. Aby uzyskać brakującą przestrzeń na stłoczone zęby leczenie wymagało strippingu, czyli wypiłowania przestrzeni między zębowych. Leczenie objęło 34 + 14 nakładki. Kompleksowe leczenie trwało nieco ponad rok.
Adela opuściła Klinikę przeszczęśliwa i uśmiechnięta, a dla nas to duża satysfakcja!

 

Mirosława, 31 lat, 30 nakładek Invisalign®

Pacjentka pojawiła się u naszego ortodonty z diasteą i dużą szparowatością. Zastosowaliśmy u niej leczenie Invisalign FULL®. Pacjentka nosiła 30 nakładek. Zmiana nakładek następowała co tydzień. Po leczeniu zastosowano retencję Vivera. Często przed leczeniem diastemy należy podciąć wędzidełko wargi górnej. Po zamknięciu diastemy nakładkami, ten efekt będzie trwały.

Renata, 28 lat, 6 miesiący leczenia Invisalign®

Pacjentka z licznymi stłoczeniami zębów. Tylko 26 nakładek, czyli zaledwie PÓŁ ROKU leczenia pozwoliło na wyprostowanie tak skomplikowanej wady. Pacjentka zmieniała nakładki co tydzień. Planowane było 26 nakładek – licząc, że rok ma 52 tygodnie to 26 nakładek to było tak naprawdę równe pół roku. Rodzina obserwując postępy nie mogła uwierzyć, że to tak szybko. Rodzice najbardziej powątpiewali w te efekty. Kiedy pacjentka między jednymi świętami a drugimi zupełnie odmieniła swój uśmiech nie mogli uwierzyć w to tempo zmian.  Po skończonym leczeniu i po zmianie uśmiechu w tak szybkim czasie pacjentka nabrała ochoty na dalsze poprawki. 

Katarzyna, 39 lat, 4 miesiące leczenia Invisalign®

Czy można w 4 miesiące zmienić swój uśmiech? Nasza pacjentka, lat 39, zawsze przepięknie kolorowo ubrana i mająca zawsze uśmiech na twarzy, zgłosiła się do nas do kliniki celem wyprostowania stłoczonych zębów na dole. Zdecydowała się na system Invisalign® LITE, na górną i dolną szczękę. Efekty przerosły jej oczekiwania, ponieważ oprócz wyprostowanych stłoczonych siekaczy, które były głównym celem leczenia, znacznie poprawił się cały uśmiech pacjentki. Zostały wychylone i wyrównane górne przedtrzonowce, odrotowane zęby przednie co w konsekwencji poprawiło i wyrównało uśmiech.I to zaledwie po 4 miesiącach leczenia!

Zofia, 15 lat, 6 miesiący leczenia Invisalign®

Młoda pacjentka marząca o karierze modelki. Zapisała się do agencji modelingowej w wieku 14 lat. Przeszła w swojej krótkiej karierze już parę sesji zdjęciowych. Niestety każda sesja zdjęciowa powodowała duży stres u dziewczyny, głównie z tego powodu, że obawiała się uśmiechać i bardzo niechętnie to robiła nawet, gdy była o to usilnie proszona przez fotografa. Zdecydowała się na leczenie ortodontyczne. W gabinecie ortodontycznym zaproponowano pacjentce 2-letnie leczenie ortodontyczne klasycznym aparatem ortodontycznym z drutami i zamkami. Okazało się, że w umowie z agencją modelek niemożliwe jest zastosowanie klasycznego aparatu ortodontycznego. Podczas podpisanego kontraktu z agencją modelingową potencjalna modelka ma ZAKAZ stosowania klasycznego aparatu – czyli drutów i zamków. Pacjentka szukała alternatywy i dlatego trafiła do Kliniki Proste Zęby. Zastosowaliśmy u pacjentki leczenie Invisalign. 8- miesięczne leczenie u pacjentki nie spowodowało zerwania kontraktu z agencją. Dodatkowo nikt w agencji wręcz nie zauważył, że pacjentka się leczy ortodontycznie. Pacjentka w nakładkach uczestniczyła w kilku sesjach zdjęciowych. Oprócz zalet z zastosowania Invisalign takich, jak niewidoczność aparatu na zębach główną korzyścią dla pacjentki było skrócenie czasu leczenia. Jeśli zestawimy 2 – letnie leczenie zaproponowane w innej klinice klasycznymi drutami i zamkami w porównaniu do 8 miesięcy leczenia w Klinice Proste Zęby pacjentka ZAOSZCZĘDZIŁA 16 miesięcy, podczas których z powodzeniem może uczestniczyć w kolejnych sesjach zdjęciowych. Po zaledwie 8 miesiącach leczenia pacjentka chętnie się uśmiecha, a Klinika Proste Zęby trzyma kciuki za wspaniałą karierę międzynarodową pacjentki. Życzymy kontraktu w Japonii, o której pacjentka najbardziej marzy.

Anna, 28 lat, pośredniczka obrotem nieruchomościami, modelka, aktorka

Wybór Kliniki Proste Zęby był dla niej bardzo oczywisty, gdyż od początku pacjentka zdecydowana była tylko na leczenie metodą Invisalign. Pacjentka mieszkała przez część swojego życia w USA i tam poznała bardzo dobrze tą metodę, gdyż większość jej kolegów i koleżanek w Stanach Zjednoczonych nie było leczonych drutami i zamkami, tylko własnie Invisalign. Dodatkową motywacją jaką się kierowała była potrzeba niezbyt częstych wizyt u ortodonty. Powodem nie była niechęć do naszej Pani doktor w Klinice 🙂 , bo tak naprawdę to się bardzo polubiły, ale to, że pacjentka dzieliła swoje życie między Warszawą i Miami i nigdy nie była w stanie zaplanować dokładnie, w którym mieście i jak długo będzie przebywała. Zdarzyło się nawet tak, podczas 8- miesięcznego leczenia, pacjentka, która miała zaplanowane wizyty bardzo rzadko, czyli co 3-4 miesiące nie mogła się mimo to pojawić zgodnie z planem na kolejnej wizycie kontrolnej. Klinika Proste Zęby sprostała i temu wyzwaniu i wysłała kolejne, brakujące nakładki do pacjentki, do Miami 🙂 Leczenie Invisalign można prowadzić z powodzeniem podróżując i nie przerywając leczenia. Brak obecności na wizycie kontrolnej nie przerywa leczenia Invisalign tak, jak jest to w przypadku klasycznych drutów i zamków, i można go kontynuować niewidząc się ze swoim lekarzem prowadzącym nawet parę miesięcy. Pacjentka jest nadal w trakcie leczenenia, a tym razem przebywa w Los Angeles 🙂

Anna, lat 40, bizneswoman

Dla naszej pacjentki spotkania z klientami to codzienność. Uśmiech, który pomaga w kontaktach to dla niej priorytet. Od wielu lat rozważała leczenie orotodontyczne, aby poprawić swój uśmiech i osiągnąć tzw. hollywood smile.  Pacjentka mieszkała wcześniej wiele lat w Stanach Zjednoczonych i już tam, ponad 8 lat temu doradzano jej podczas wizyt u stomatologa, aby poddała się leczeniu Invisalign. Nigdy nie zdecydowała się jednak na to leczenie będąc w USA. Po powrocie do Polski dowiedziała się, że metoda Invisalign jest również dostępna w Polsce. Zdecydowała się na leczenie i po niecałym roku leczenia mogła się cieszyć zupełnie innym wyglądem.

Uśmiech zmienia wszystko. Leczenie Invisalign nie spowodowało żadnych zmian podczas jej codziennej pracy z klientami. Mogła prowadzić rozmowy, tryb życia i uśmiechać się bez skrępowania nawet podczas leczenia. Dużą korzyścią dla pacjentki, jak to często podkreślała była możliwość zdjecia nakładek podczas jedzenia – oznaczało to dla niej brak stresu podczas śniadań służbowych, lunchów biznesowych, czy uroczystych kolacji z klientami – nie musiała wtedy rezygnować z ulubionych potraw lub martwić się nieprawidłową higieną. Dzisiaj po niecałym roku leczenia pacjentka cieszy się swoim nowym „hollywood smile“.

 

Monika, lat 37, dentofobia

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby celem leczenia ortodontycznego i poprawienia estetyki. Pacjentka zwlekała z leczeniem ortodontycznym przez wiele lat, gdyż od wielu lat zmaga się z dentofobią. Strach, którego doznawała przed każdą wizytą u lekarza skutecznie odstraszał pacjentkę przed podjęciem leczenia.
Pacjentce zależało przede wszystkim na krótkim czasie leczenia i na rzadkich wizytach u stomatologa czy ortodonty.
Udało się obie prośby spełnić.
Leczenie trwało zaledwie 4 miesiące, a wizyt pacjentka miała 3 – wizyta START-UP (wizyta 1) , montaż aparatu (wizyta 2) i zdjęcie aparatu (wizyta 3). Pacjentka przeżyła szczęśliwie wszystkie 3 wizyty bezstresowo i cieszy się wspaniałym uśmiechem.

Renata, 45 lat, zgryz głęboki, starcie zębów

 

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby, ponieważ dowiedziała się od koleżanki, która już kończyła leczenie, że można poprawić sobie uśmiech. Pacjentka miała zdiagnozowany zgryz głęboki, jak również starcie patologiczne zębów przednich. Zastosowano leczenie Invisalign LITE i pacjentka już po 4 miesiącach odmłodniała o około 10 lat dzięki nowemu uśmiechowi. Leczenie pacjentki dało odpowiedź na odwieczne pytanie czy leczenie ortodontyczne to tylko leczenie czy estetyka. W przypadku tej pacjentki, która tylko chciała estetycznie poprawić sobie uśmiech „przy okazji” został wyleczony zgryz głęboki i patologiczne starcie zębów.

 

Oliwia, 27 lat, stłoczenia, nierówny uśmiech

 6 miesięcy leczenia ortodontycznego
14 nakładek Invisalign® LITE
3 wizyty w gabinecie

Wada zgryzu: stłoczenia, nierówny uśmiech.
Rozbudowano łuki zębowe, poszerzono uśmiech, wyrównano stłoczenia. Dodatkowo po leczeniu ortodontycznym pacjentka estetycznie wyrównała przednie siekacze i został u niej wykonany skan na nakładki retencyjne. W dobie izolacji 2020– mała ilość wizyt w gabinecie była wielką zaletą!

Antonina,  lat 10, dodatkowy siekacz dolny

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby z dodatkowym siekaczem dolnym. Należało jednego z pięciu siekaczy usunąć. Którego? Należało zdecydować, którego zęba usunąć najlepiej tak, aby pozostałe zęby ułożyły się w prawidłowy sposób. System Invisalign® pozwala zrobić symulację usunięcia zęba i pozwala zobaczyć jak się zęby układają w planie leczenia. Możemy podjąć tę decyzję świadomie jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Usunięcie nieprawidłowo któregoś z zębów jest nieodwracalne, dlatego zaplanowanie i zwizualizowanie tego planu leczenia przed ekstrakcją pozwala uniknąć błędów. Do tego służy tzw. „Clin check” w systemie Invisalign®. U pacjentki zaplanowaliśmy różne scenariusze, a następnie wybraliśmy najlepszy. Pacjent i lekarz czują się pewnie, że podjęli najlepszą z możliwych decyzji. Pacjentka po usunięciu jednego z siekaczy dolnych ma piękny uśmiech. Pozostaje pod opieką Kliniki Proste Zęby przez cały okres wyrzynania się zębów stałych, tak, aby monitorować zachodzące zmiany.

 

 

Uśmiech Tosi przed leczeniem i po

Uśmiech Tosi przed leczeniem i po

Zęby Tosi przed usunięciem 5-tego siekacza

Zęby Tosi po usunięciu 5-tego siekacza

Clin Check Tosi

Tosia po usunięciu zęba

Tosia w aparacie na zęby Invisalign®

Tosia po leczeniu ortodontycznym

Tosia w filmiku

Julia, 17 lat, zamieniła tradycyjny aparat z drutów i zamków na Invisalign®

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby w maju 2019 roku, zadrutowana i załamana 🙁 Przyjechała do Warszawy z innego miasta, gdzie w gabinecie ortodontycznym otrzymała plan leczenia na 2,5 roku i założono jej klasyczny aparat z metalowymi zamkami i łukiem podniebiennym. Młoda, piękna dziewczyna jak usłyszała, że te druty i zamki ma nosić 2,5 roku to psychicznie była wyczerpana. Przed Julką matura, egzaminy, studniówka, szkoła wyższa. Julka nie była w stanie o niczym innym myśleć tylko o tym jak strasznie będzie na tych wszystkich wydarzeniach wyglądać! Rodzice szukali pomocy. Mama Julii znalazła Klinikę Proste Zęby w internecie i przyjechali na wizytę START-UP dowiedzieć się czy jest możliwe zdjęcie tego aparatu i założenie Invisalign®.

Po przeprowadzeniu diagnostyki, wykonaniu skanu komputerowego rodzice zdecydowali się w naszej klinice podjąć leczenia Julki. Zdjęliśmy druty i zamki, zdjęliśmy łuk podniebienny. Julka była przeszczęśliwa 🙂 Za około miesiąc w czerwcu otrzymała swoje nakładki Invisalign® i plan leczenia na 6 miesięcy!

W grudniu 2019 roku, po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym, dokonano odbudowy protetycznej niewykształconych dwójek i Julka jest gotowa z nowym uśmiechem wejść w Nowy Rok pełen wyzwań maturalnych 🙂

Karolina, 27 lat

Nasi pacjenci chcieli olśnić nowym, pięknym uśmiechem bliskich podczas Świąt Bożego Narodzenia 2019 i w Sylwestra. Karolinie się udało!  Pacjentka była leczona ortodontycznie w Klinice Proste Zęby 6 miesięcy. 

Kinga, 13 lat, szparowatość i distema

„Moim kompleksem Ciociu zawsze były moje zęby i przerwy między nimi” – powiedziała Kinga na jednej z pierwszych wizyt w wakacje 2019,w klinice, do dr. Magdaleny Rutkowskiej. Pół roku noszenia nakładek Invisalign® i przed świętami zdążyłyśmy z pięknym uśmiechem!

Wywiad z Kingą po leczeniu:

  • Zadowolona z nowego uśmiechu?
  • Baaardzo!
  • Uciążliwe było leczenie? 
  • W ogóle!
  • Coś Cię bolało?
  • Nigdy, może na początku przy pierwszych nakładkach zanim się przyzwyczaiłam.
  • Ktoś w szkole zauważył?
  • Taaak, koleżanki zauważyły, że zawsze coś ściągam przy jedzeniu. Zainteresowanym odpowiadałam, że to mój aparat ortodontyczny. Bardzo były zdziwione i w sumie to mi chyba zazdrościły, bo wiem, że już namawiają swoich rodziców, że też taki chcą, i że nie chcą drutów i zamków
  • Cieszę się! Zaproś je do nas do gabinetu 🙂 Jak będą to koleżanki czy koledzy od Ciebie z klasy, to zaproponujemy rabat na leczenie!

Sprawdź efekt przed i po

Zobacz przypadki leczone metodą Invisalign®

Stłoczenie

Wiek: 27

Płeć: kobieta

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Szparowatość

Wiek: 12

Płeć: mężczyzna

Leczenie Invisalign®: LITE

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Zgryz otwarty

Wiek: 39

Płeć: mężczyzna

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Zgryz głęboki

Wiek: 47

Płeć: kobieta

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

Stłoczenia, zgryz krzyżowy

Wiek: 39

Płeć: mężczyzna

Leczenie Invisalign®: FULL

PRZESUŃ SUWAKIEM w lewo lub w prawo i zobacz efekt – PRZED I PO 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram