Kto może stosować aparat Invisalign®?

Na wizycie kwalifikującej dowiesz się jak długo będzie trwało prostowanie Twoich zębów

„Jeszcze do niedawna leczenie ortodontyczne było rozważane głównie u dzieci i młodzieży. Dzisiejsza nowoczesna ortodoncja staje się coraz bardziej popularna wśród dorosłych. Aparaty ortodontyczne nie wyglądają tak, jak kiedyś, ani nie wymagają tak długiej pracy, co powoduje, że więcej osób dorosłych decyduje się na leczenie.

W naszej praktyce 50% pacjentów to osoby dorosłe. Opcje takie, jak Invisalign® są idealne dla dorosłych. Możemy wybrać obszary, które chcemy poprawić u pacjentów bez martwienia się o nieporęczne lub nieestetyczne aparaty ortodontyczne. Nasz zespół ortodontyczny rozumie indywidualne potrzeby pacjentów– zarówno podczas leczenia, jak i po nim. Niezależnie od tego, czy chcą oni wyprostować jeden zakrzywiony ząb i poprawić swój uśmiech, czy  wyleczyć poważną wadę zgryzową jest dzisiaj dla nich alternatywa. Nasze usługi dla dorosłych mają na celu poprawę  uśmiechu i pewności siebie, począwszy od pierwszego spotkania.”

dr Magdalena Rutkowska

Certyfikowany lekarz Invisalign®, posiada status DIAMOND INVISALIGN®

Jakie wady ortodontyczne można leczyć nakładkami Invisalign®

  • zgryz głęboki
  • zgryz otwarty
  • stłoczenie
  • szparowatość
  • przodozgryz
  • zgryz krzyżowy
  • tyłozgryz

Zgryz głęboki

Zgryz głęboki może prowadzić do powstawania problemów w obrębie dziąseł lub ich podrażnień i/lub nadmiernego zużywania się zębów dolnych oraz może być przyczyną bólu szczęki i stawów.

Zgryz otwarty

Zgryz otwarty może powodować trudności lub ból podczas żucia, a nawet wady wymowy. Może również doprowadzić do poważniejszych problemów, jak dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego.

Stłoczenie

Stłoczenie zębów może się pogłębiać wraz z upływem czasu i doprowadzić do poważnego skrzywienia zębów. Innymi jego konsekwencjami są odkładanie się płytki, próchnica i podwyższone zagrożenie chorobami dziąseł.

Szparowatość

Problemy dotyczące rozstawu zębów i szpar między nimi mogą być przyczyną zaburzeń w obrębie dziąseł (z powodu braku ochrony przed zębami), powstawania kieszonek przyzębnych i zwiększania ryzyka chorób przyzębia.

Przodozgryz

Przodozryz może uniemożliwić normalne funkcjonowanie przednich zębów lub trzonowców, co może powodować zużywanie się zębów. Może to też być przyczyną bólu szczęk i stawów.

Zgryz krzyżowy

Zgryz ten objawią się zachodzeniem co najmniej jednego zęba dolnego na zęby górne. Może to powodować zużywanie się zębów, choroby dziąseł i ubytki kostne.

Sprawdź skuteczność leczenia ortodontycznego w Klinice Proste Zęby! 

Zobacz metamorfozy uśmiechów u naszych pacjentów! 

Piotr, 25 lat

25-letni pacjent, gdy odwiedził Klinikę Proste Zęby nie chciał, wstydził się i nie umiał się uśmiechać!
Marzył o wyprostowaniu zębów, ale jednocześnie zależało mu, aby zachować estetyczny wygląd podczas leczenia ortodontycznego.
Zdecydował się na niewidoczne nakładki Invisalign®. Niekiedy pacjentom należy zakładać zaczepy na niektóre zęby, to takie wystające wypustki na zębach.
W przypadku naszego pacjenta nie wchodziły w grę ani wypustki, ani ekstrakcje. W pierwszym planie leczenia uwzględniliśmy zarówno wypustki, jak i ekstrakcję, ale musieliśmy wszystko zmieniać. Osiągnęliśmy konsensus zaplanowaliśmy leczenie tak, aby było ono satysfakcjonujące i dla pacjenta, i dla lekarza ortodonty.

 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram