Niewidoczne nakładki na zęby

Z metody Invisalign® skorzystało już blisko 15 mln pacjentów na całym świecie

Rewolucja w ortodoncji

 

Aktywny tryb życia bez wyrzeczeń

 

Krótszy czas leczenia

 

3 proste kroki do pięknego uśmiechu

Leczenie w systemie Invisalign® w Klinice Proste Zęby to 3 proste kroki.

  1. Plan leczenia i wizualizacja uśmiechu na wizycie „START – UP“.
  2. Stosowanie przez pacjenta indywidualnie zaprojektowanych i wyprodukowanych prostujących nakładek na zęby.
  3. Wizyty kontrolne u ortodonty co 6-8 tygodni.

 

Krok 1 – plan leczenia

Certyfikowany lekarz Invisalign®, podczas pierwszej wizyty w Klinice Proste Zęby, szczegółowo omówi Twoje problemy ze zgryzem, przeprowadzi wywiad medyczny, potwierdzi także czy Twoja wada zgryzu nadaje się do korekcji aparatem Invisalign® oraz określi efekty jakie można osiągnąć podczas leczenia. Leczenie zgryzu metodą Invisalign® można zastosować u większości pacjentów, od leczenia prostych wad zgryzu, po bardzo skomplikowane, zarówno u nastolatków,  jak i dorosłych.

W trakcie spotkania lekarz udzieli szczegółowych informacji o przebiegu i czasie leczenia, jego kosztach oraz odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Wykorzystując technologie obrazowania 3D opracowywany jest plan prostowania zębów oraz wizualizacje – od pozycji początkowej do końcowego efektu, jaki zostanie osiągnięty na zakończenie leczenia.
Po akceptacji planu leczenia i wizualizacji prostowania zębów pacjent akceptuje przedstawiony plan. Zamawiane są indywidualne, prostujące nakładki na zęby  dla całego procesu leczenia. W zależności od skomplikowania wady zgryzu i od przyjętego planu leczenia, nakładek na zęby może być różna ilość dla każdego pacjenta.

W naszej klinice nie wykonujemy tradycyjnych wycisków masą i tradycyjnego modelu gipsowego zgryzu. Unikalną czynnością odróżniającą naszą placówkę ortodontyczną jest wykonywanie na pierwszej wizycie wirtualnego modelu zębów pacjenta, czyli skanowanie zębów nowoczesnym skanerem iTero®. Skanowanie zębów polega na wykonaniu serii fotografii zębów i budowanie komputerowego zgryzu 3D na ekranie monitora co pozwala zobrazować od razu stan zgryzu jak i umożliwić jego natychmiastową symulację poprawy.  Wykonanie fotografii i wirtualny wycisk jest o wiele dokładniejszy od tradycyjnego wycisku i modelu gipsowego co pozwala precyzyjniej zaplanować leczenie. Skanowanie zębów nie ma negatywnego wpływu na zdrowie pacjenta (np. nie generuje promieni rentgenowskich). 

Krok 2 – nakładki

W oparciu o wirtualny model 3D i ustalony plan leczenia, zostaną przygotowane indywidualnie nakładki dopasowane do zębów pacjenta. Nakładki Invisalign® wykonane są z termoplastycznego, przezroczystego silikonu, który nie podrażnia policzków, ani dziąseł. Zakładanie nowych nakładek ortodontycznych następuje zgodnie z zaleceniami lekarza. Pacjent nosi nakładki 20-22h na dobę zdejmując je np. podczas jedzenia. Ich wymiana następuje zgodnie z ustaleniami, co 7-10 dni. Łatwe i wygodne w noszeniu i nakładaniu, bez problemu mogą zostać wyjęte na czas jedzenia lub higieny jamy ustnej. Z każdym dniem ich noszenia zęby stopniowo i delikatnie przesuwają się na nowe miejsca. To pewna droga do piękniejszego uśmiechu.

 

Krok 3 – wizyty kontrolne

Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne co około 6 – 8 tygodni, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wizyty trwają krócej niż w tradycyjnej metodzie prostowania zębów, gdyż nie ma potrzeby wymiany zamków, drutów czy ligatur. Podczas wizyty lekarz kontroluje przebieg leczenia porównując z ustalonym wcześniej planem 3D. Wydaje również nakładki na kolejne tygodnie leczenia.

Zapoznaj się z zasadami użytkowania Invisalign®

 

Cyfrowa mapa leczenia

Każdy pacjent Invisalign® może przekonać się jak będzie wyglądał jego uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Służy do tego technologia ClinCheck®, która pozwala uzyskać cyfrową mapę całego przebiegu leczenia Invisalign®. Lekarz Kliniki Proste Zęby opracowuje precyzyjny, spersonalizowany plan leczenia, z uwzględnieniem dokładnych przemieszczeń zębów oraz czasu potrzebnego na leczenie.

Poniżej prezentujemy Clin Checki pacjentów Kliniki Proste Zęby

„Clin check”, czyli komputerowy plan leczenia – symulacja przesuwania się zębów w trakcie leczenia ortodontycznego.
„Clin check” wykonywany jest u każdego pacjenta PRZED leczeniem, do jego akceptacji w trakcie pierwszych wizyt w klinice.
Pacjent na tym wirtualnym planie leczenia może dokładnie zobaczyć jak prostują się jego zęby, jakie będą poszczególne etapy leczenia i ile czasu oraz ile nakładek Invisalign® będzie musiał nosić.

Kobieta, lat 40, liczne stłoczenia, przesunięcie linii pośrodkowej, zgryz krzyżowy

Dziewczynka, lat 10, usunięty dodatkowy siekacz przedni dolny

Porównaj metodę Invisalign® z innymi metodami nakładkowymi i aparatami tradycyjnymi

Pakiet startowy Invisalign®

Brak ręcznych wycisków

Rozwój stomatologii cyfrowej spowodował zastąpienie wykonywanych ręcznie wycisków zębów skanerem wewnątrzustnym, który pozwala uzyskiwać precyzyjne cyfrowe obrazy 3D zębów. Stworzenie komputerowych modeli 3D w Klinice Proste Zęby służy do opracowania planu leczenia ortodontycznego pacjenta.

Leczenie nie zakłóca codziennych przyzwyczajeń pacjentów

Nakładki powinny być noszone 22h na dobę, na 2h można je zdjąć. Dzięki prostocie w zdejmowaniu i zakładaniu nakładek można cieszyć się ulubionymi potrawami i napojami bez żadnych ograniczeń. Osoby uprawiające sporty kontaktowe nie muszą zdejmować nakładek na zęby w trakcie treningu i obawiać się o uszkodzenia.  Nakładki ściśle przylegają do zębów, zapobiegając uszkodzeniom – nie ranią policzków – co może mieć miejsce, gdy pacjent ma założone zamki i druty.

 

Precyzyjnie i bez bólu

Nakładki z materiału SmartTrack w systemie Invisalign są wygodne, precyzyjnie dopasowane do linii dziąseł konkretnego pacjenta. To zapewnia lepsze dopasowanie niewidocznej nakładki do zębów pacjenta.  Nakładki są łatwe do zakładania i zdejmowania, a noszenie ich jest praktycznie bezbolesne. W przypadku tradycyjnych aparatów pacjentom zdarzają się  dolegliwości bólowe.

Porównanie kosztów leczenia

 Leczenie tradycyjneLeczenie Invisalign®
konsultacja200złzawarte w cenie
plan leczenia500złzawarte w cenie
aparat góra*3500złzawarte w cenie
aparat dół*3500złzawarte w cenie
liczba wizyt248
wizyty kontrolne (po 250zł)4800złzawarte w cenie
awarie aparatu**300-500złzawarte w cenie***
całość leczenia15500złod 4500 do 17500zł

*aparat estetyczny, porcelanowy

**np. koszt naprawy odklejonego zamka

***w cenie zniszczone i zgubione nakładki

Argumenty na korzyść Invisalign®

Jaka korzyśćJaka przewagaJak to możliwe?
Leczenie jest krótszeLeczenie Invisalign® krótsze nawet o połowęMożliwe są jednoczasowo różne ruchy zębów, w leczeniu tradycyjnym pewne ruchy muszą być wykonywane pojedynczo.
Rzadsze wizytyco 2-3 miesiące vs co miesiącPacjent co tydzień zmieniając leczenie na kolejną z serii nakładkę niejako sam aktywuje sobie leczenie. W tradycyjnej metodzie musi się udać do lekarza, aby lekarz aktywował aparat na kolejny okres leczenia.
Lepsza higienaSeria zdejmowanych nakładekMożna aparat ściągnąć do jedzenia i po jedzeniu wyczyścić zęby i nałożyć aparat.
Lepszy efekt estetycznyNiewidoczny aparatNakładki Invisalign® wykonane są z termoplastycznego, przezroczystego silikonu, który jest praktycznie niewidoczny.
Leczenie jest bezbolesneWiększy komfort dla pacjentaMożliwe jest zastosowanie lżejszych sił nacisku, gdyż zmiana na kolejną nakładkę następuje tydzień po tygodniu, zatem możliwe jest rozłożenie siły potrzebnej na cały miesiąc na przesuwanie zębów na mniejsze siły co tydzień.
Korzystniejsze leczenie dla chorego przyzębiaZastosowane mniejsze siły naciskuMożliwe jest zastosowanie lżejszych sił nacisku, gdyż zmiana na kolejną nakładkę następuje tydzień po tygodniu zatem możliwe jest rozłożenie siły potrzebnej na cały miesiąc na mniejsze siły co tydzień.Dokładne zaplanowanie co do 0,1 mm przesunięcia się zębów pozwala kontrolować stan przyzębia. Stosowanie niewielkich sił też działa korzystniej na stan przyzębia niż w tradycyjnych metodach ortodontycznych.
Zachowanie aktywnościSeria ściśle przylegających nakładek do zębówIstnieje możliwość uprawiania nawet bardzo urazowych sportów - nie ma ryzyka oderwania się zamka czy urazu policzka drutem itp.
Możliwe długie podróżeIndywidualnie zaprojektowana i wyprodukowana seria nakładek dla każdego pacjentaPacjent może otrzymać serię indywidualnie dopasowanych nakładek na taki okres na jaki będzie możliwa kolejna wizyta- czyli jeżeli wyjeżdża np. na 4 miesiące - może nadal kontynuować aktywne leczenie sam co tydzień zakładając kolejny aparat i nie musi odbyć wizyty lekarskiej.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram