Leczenie Invisalign® dla dzieci i nastolatków

Niewidoczne nakładki na zęby dla najmłodszych

Rodzinne prostowanie zębów?

Sprawdź ofertę specjalną!

Invisalign® dla nastolatków – dodatkowe funkcje

 • Niebieskie wskaźniki zużycia na nakładkach powoli blakną, umożliwiając rodzicom, nastolatkowi i lekarzowi Kliniki Proste Zęby ocenę czasu noszenia nakładek.
 • Nakładki mają specjalne elementy, które dostosowują się do wyrzynających się zębów stałych, częstej sytuacji u pacjentów nastoletnich.
 • W zestawie znajduje się sześć nakładek zastępczych na wypadek zaginięcia lub zgubienia.

Leczenie Invisalign® dla dzieci

Coraz częściej młodzi pacjenci na całym świecie sięgają po Invisalign®.

 • Marzą o pięknym uśmiechu bez kompromisów.
 • Chcą być aktywni.
 • Chcą bez ograniczeń uprawiać sporty.
 • Chcą wyglądać dobrze w okresie dojrzewania i się podobać rówieśnikom.
 • Chcą zachować higienę.
 • Chcą cieszyć się ulubionymi potrawami.
 • Chcą podróżować i być wolni.

Tylko Invisalign® daje im możliwość osiągnięcia pięknego uśmiechu bez kompromisów i zapewnia komfort podczas leczenia.

Jakie zalety ma leczenie Invisalign® dzieci i nastolatków?

Leczenie Invisalign® staje się coraz popularniejszym wyborem nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci i nastolatków. Dzięki swojej dyskrecji i komforcie, ta nowoczesna metoda korygowania zgryzu idealnie odpowiada potrzebom młodszych pacjentów, którzy chcą poprawić swoje uśmiechy bez rezygnacji z aktywności i codziennego komfortu. Wprowadzenie tej technologii do życia dzieci i młodzieży może znacząco przyczynić się do ich większej pewności siebie oraz zdrowia jamy ustnej.

Komfort noszenia

Powierzchnia nakładek ortodontycznych Invisalign® jest gładka, bez elementów ostrych, drutów i klamr! Przez to nie drażnią języka i policzków. Młodzi ludzie mogą uprawiać dowolny sport, nawet urazowy.

Komfort estetyczny

Największą zaletą dla nastoletnich użytkowników nakładek ortodontycznych  Invisalign® jest to, że nakładki są niewidoczne. Zapewnia to maksymalny komfort noszenia i efekt estetyczny. Nakładki Invisalign® są przezroczyste i praktycznie niewidoczne. Młodzież nie chce się martwić o swój wygląd podczas leczenia ortodontycznego.

Komfort higieny

Podczas noszenia nakładek ortodontycznych Invisalign® pacjenci mają umożliwioną codzienną, dokładną higienę zębów w trakcie leczenia wady zgryzu. Nakładki są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Po ich zdjęciu wystarczy je umyć wodą i szczoteczką do zębów. Dla nastolatka i nastolatki jest to bardzo ważne, że w prosty sposób mogą oni zadbać o higienę w ich pełnej ekscytacji codzienności.

Komfort bezbolesności

Leczenie nakładkami ortodontycznymi  Invisalign® odbywa się bezboleśnie i jest bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.

Komfort użytkowania

Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu Invisalign® już po kilku godzinach pacjent przyzwyczaja się do aparatu. Nie przeszkadzają nakładki ortodontyczne w mówieniu oraz pozwalają się śmiać. Dodatkowo nakładki dla dzieci i młodzieży mają oznaczenia w kolorze niebieskim, które podczas noszenia zmieniają kolor. W łatwy sposób rodzic czy lekarz może sprawdzić poprawność noszenia nakładek.

Invisalign® First – od jakiego wieku?

Invisalign First® jest specjalnie zaprojektowany dla młodszych pacjentów w kluczowym etapie wzrostu, który obejmuje dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Ta metoda leczenia ortodontycznego jest stosowana do korygowania zarówno prostych, jak i bardziej złożonych wad zgryzu. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, które mogą mieć problemy takie jak stłoczone zęby, nadmierny rozstaw między zębami, czy wąskie łuki zębowe. Invisalign First® pomaga w odpowiednim rozwoju zgryzu w tym wrażliwym okresie rozwojowym dziecka, kiedy to większość struktur zębowych i szczękowych jest nadal w fazie kształtowania się.

Znani i lubiani na całym świecie też noszą Invisalign®

 

Charli D’Amelio

Billie Eilish

Justin Bieber

Metamorfozy uśmiechu naszych pacjentek

Weronika, 14 lat

Weronika nosiła 31 nakładek Invisalign® w pierwszej serii, a następnie 18 nakładek w drugiej serii. Zmieniała nakładki co 7 dni. Leczenie trwało niecały rok.
Nasza pacjentka zapoznała się ze wszystkimi wadami i zaletami Invisalign®, rozważyła również inne metody leczenia ortodontycznego, m.in. klasyczne druty i zamki.
Rodzice Weroniki oszacowali, że koszty leczenia klasyczną metodą podczas 2-letniego noszenia aparatu na zęby będą porównywalne do kosztów leczenia metodą Invisalign®. Teraz pacjentką kliniki jest Mama Weroniki, która widząc znakomite efekty u Córki postanowiła poprawić swój uśmiech i zgryz.

Kobieta, 15 lat, modelka, 6 miesięcy leczenia Invisalign

Młoda pacjentka marząca o karierze modelki. Zapisała się do agencji modelingowej w wieku 14 lat. Przeszła w swojej krótkiej karierze już parę sesji zdjęciowych. Niestety każda sesja zdjęciowa powodowała duży stres u dziewczyny, głównie z tego powodu, że obawiała się uśmiechać i bardzo niechętnie to robiła nawet, gdy była o to usilnie proszona przez fotografa. Zdecydowała się na leczenie ortodontyczne. W gabinecie ortodontycznym zaproponowano pacjentce 2-letnie leczenie ortodontyczne klasycznym aparatem ortodontycznym z drutami i zamkami. Okazało się, że w umowie z agencją modelek niemożliwe jest zastosowanie klasycznego aparatu ortodontycznego. Podczas podpisanego kontraktu z agencją modelingową potencjalna modelka ma ZAKAZ stosowania klasycznego aparatu – czyli drutów i zamków. Pacjentka szukała alternatywy i dlatego trafiła do Kliniki Proste Zęby. Zastosowaliśmy u pacjentki leczenie Invisalign. 8- miesięczne leczenie u pacjentki nie spowodowało zerwania kontraktu z agencją. Dodatkowo nikt w agencji wręcz nie zauważył, że pacjentka się leczy ortodontycznie. Pacjentka w nakładkach uczestniczyła w kilku sesjach zdjęciowych. Oprócz zalet z zastosowania Invisalign takich, jak niewidoczność aparatu na zębach główną korzyścią dla pacjentki było skrócenie czasu leczenia. Jeśli zestawimy 2 – letnie leczenie zaproponowane w innej klinice klasycznymi drutami i zamkami w porównaniu do 8 miesięcy leczenia w Klinice Proste Zęby pacjentka ZAOSZCZĘDZIŁA 16 miesięcy, podczas których z powodzeniem może uczestniczyć w kolejnych sesjach zdjęciowych. Po zaledwie 8 miesiącach leczenia pacjentka chętnie się uśmiecha, a Klinika Proste Zęby trzyma kciuki za wspaniałą karierę międzynarodową pacjentki. Życzymy kontraktu w Japonii, o której pacjentka najbardziej marzy.

 

Pacjentka lat 10, dodatkowy siekacz dolny

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby z dodatkowym siekaczem dolnym. Należało jednego z pięciu siekaczy usunąć. Którego? Należało zdecydować, którego zęba usunąć najlepiej tak, aby pozostałe zęby ułożyły się w prawidłowy sposób. System Invisalign pozwala zrobić symulację usunięcia zęba i pozwala zobaczyć jak się zęby układają w planie leczenia. Możemy podjąć tę decyzję świadomie jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Usunięcie nieprawidłowo któregoś z zębów jest nieodwracalne, dlatego zaplanowanie i zwizualizowanie tego planu leczenia przed ekstrakcją pozwala uniknąć błędów. Do tego służy tzw. „Clin check” w systemie Invisalign. U pacjentki zaplanowaliśmy różne scenariusze, a następnie wybraliśmy najlepszy. Pacjent i lekarz czują się pewnie, że podjęli najlepszą z możliwych decyzji. Pacjentka po usunięciu jednego z siekaczy dolnych ma piękny uśmiech. Pozostaje pod opieką Kliniki Proste Zęby przez cały okres wyrzynania się zębów stałych, tak, aby monitorować zachodzące zmiany.

 

 

Uśmiech Tosi przed leczeniem i po

Uśmiech Tosi przed leczeniem i po

Zęby Tosi przed usunięciem 5-tego siekacza

Zęby Tosi po usunięciu 5-tego siekacza

Tosia po usunięciu zęba

Tosia w aparacie na zęby Invisalign®

Tosia po leczeniu ortodontycznym

Tosia w filmiku

Pacjentka, Julia, 17 lat

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki Proste Zęby w maju 2019 roku, zadrutowana i załamana 🙁 Przyjechała do Warszawy z innego miasta, gdzie w gabinecie ortodontycznym otrzymała plan leczenia na 2,5 roku i założono jej klasyczny aparat z metalowymi zamkami i łukiem podniebiennym. Młoda, piękna dziewczyna jak usłyszała, że te druty i zamki ma nosić 2,5 roku to psychicznie była wyczerpana. Przed Julką matura, egzaminy, studniówka, szkoła wyższa. Julka nie była w stanie o niczym innym myśleć tylko o tym jak strasznie będzie na tych wszystkich wydarzeniach wyglądać! Rodzice szukali pomocy. Mama Julii znalazła Klinikę Proste Zęby w internecie i przyjechali na wizytę START-UP dowiedzieć się czy jest możliwe zdjęcie tego aparatu i założenie Invisalign®.

Po przeprowadzeniu diagnostyki, wykonaniu skanu komputerowego rodzice zdecydowali się w naszej klinice podjąć leczenia Julki. Zdjęliśmy druty i zamki, zdjęliśmy łuk podniebienny. Julka była przeszczęśliwa 🙂 Za około miesiąc w czerwcu otrzymała swoje nakładki Invisalign® i plan leczenia na 6 miesięcy!

W grudniu 2019 roku, po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym, dokonano odbudowy protetycznej niewykształconych dwójek i Julka jest gotowa z nowym uśmiechem wejść w Nowy Rok pełen wyzwań maturalnych 🙂

Pacjentka, Kinga, 13 lat, szparowatość i distema

„Moim kompleksem Ciociu zawsze były moje zęby i przerwy między nimi” – powiedziała Kinga na jednej z pierwszych wizyt w wakacje 2019,w klinice, do dr. Magdaleny Rutkowskiej. Pół roku noszenia nakładek Invisalign® i przed świętami zdążyłyśmy z pięknym uśmiechem!

Wywiad z Kingą po leczeniu: 

 • Zadowolona z nowego uśmiechu?
 • Baaardzo!
 • Uciążliwe było leczenie? 
 • W ogóle!
 • Coś Cię bolało?
 • Nigdy, może na początku przy pierwszych nakładkach zanim się przyzwyczaiłam.
 • Ktoś w szkole zauważył?
 • Taaak, koleżanki zauważyły, że zawsze coś ściągam przy jedzeniu. Zainteresowanym odpowiadałam, że to mój aparat ortodontyczny. Bardzo były zdziwione i w sumie to mi chyba zazdrościły, bo wiem, że już namawiają swoich rodziców, że też taki chcą, i że nie chcą drutów i zamków
 • Cieszę się! Zaproś je do nas do gabinetu 🙂 Jak będą to koleżanki czy koledzy od Ciebie z klasy, to zaproponujemy rabat na leczenie!

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram