Osoby, które stanęły w obliczu rozpoczęcia leczenia ortodontycznego, musiały dokonać wyboru i zdecydować się na konkretny aparat. Ci pacjenci, którzy postawili na leczenie ortodontyczne metodą nakładkową musieli dokonać wyboru: Invisalign® czy Clear Aligner®? Poniżej przedstawiamy podstawowe różnice i fakty przeważające szalę na korzyć nakładek Invisalign®.

Clear Aligner® i Invisalign® – co to za metody?

Obie terapie, zarówno Invisalign®, jak i Clear Aligner®, to metoda nakładkowa leczenia ortodontycznego. W leczeniu tym wykorzystuje się niewidoczne, przezroczyste nakładki, inaczej nazywane szynami. Owe nakładki wyprodukowane są z termoutwardzalnego silikonu. Dzięki możliwości cyfrowego przygotowania leczenia, indywidualnie dla każdego pacjenta, nakładki ortodontyczne powoli wypierają tradycyjne aparaty składające się z zamków i drutów.

Podczas terapii pacjent otrzymuje od ortodonty komplet specjalnie przygotowanych nakładek, których noszenie spowoduje zlikwidowanie wady zgryzu i stworzenie pięknego, a przede wszystkim, równego uśmiechu. Nakładki nosi się przez 20 – 22 godzin dziennie i wymienia na nowe co ok. 7 dni, w zależności od zaleceń lekarza.

Dlaczego warto wybrać Invisalign®?

Przede wszystkim, Invisalign® to najbardziej zaawansowany technologicznie sys tem leczenia nakładkowego na świecie. Od ponad 20 lat firma nieustannie rozwija się, wprowadzając coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Jednocześnie można powiedzieć, że metoda Invisalign® to produkt w większym stopniu zaawansowany technologicznie niż nakładki Clean Aligner®.

W terapii nakładkami Invisalign® producenci opracowali SMART TRACK, czyli najbardziej zaawansowany materiał wykorzystywany w leczeniu nakładkowym. Firma Invisalign® opatentowała własny materiał, który jest najskuteczniejszy w prostowaniu zębów.

Leczenie ortodontyczne nakładkami Invisalign® daje możliwość wizualizacji leczenia. Podczas terapii lekarz wykonuje cyfrową mapę leczenia. Pacjent już na pierwszej wizycie widzi jakie wady należy wyleczyć, a także jaki uśmiech będzie posiadał po zakończeniu leczenia. W przygotowaniu leczenia nie stosuje się wycisków tradycyjnych przy użyciu masy wyciskowej. W zamian za to ortodonta pobiera skan zębów 3D za pomocą specjalnego skanera Itero®. Dzięki wykonaniu takiego skanu lekarz ma możliwość przygotowania komputerowego planu leczenia 3D, tzw. clin check, a pacjent może zobaczyć wizualizację zębów po leczeniu. Zastosowanie takiego planowana leczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji wykorzystano już do terapii u ponad 10 milionów osób, skutecznie wyleczonych nakładkami Invsalign®.

Korzystając z metody Invisalign®, w przeciwieństwie do Clear Aligner®, można skutecznie leczyć bardzo szeroką gamę wad ortodontycznych. Rodzaj i ilość tych wad zębowych zbliżona jest do terapii aparatem klasycznym. Clear Aligner® natomiast można stosować tylko przy prostych wadach zgryzowych i zębowych.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie różnic w stosowaniu terapii nakładkami Invisalign® i Clear Aligner®:

 

 

YouTube
YouTube
Instagram