Zanim ostatecznie podejmiemy decyzję, na jakie leczenie ortodontyczne się zdecydujemy, rozważamy wszystkie za i przeciw. Nie oszukujmy się, jedną z najważniejszych kwestii dla każdego pacjenta jest koszt takiego leczenia. Z jednej strony na szali mamy zdrowie i estetyczny wygląd naszych zębów, z drugiej zaś znikające pieniądze z naszego portfela. Jeśli nie chcecie zastanawiać się co wybrać – zdrowe zęby czy pieniądze – wybierzcie nakładki Invisalign®. Poniżej udowodnimy, dlaczego leczenie nakładkami jest znacznie przyjemniejsze dla portfeli naszych pacjentów, niż inne formy leczenia ortodontycznego.

Koszty leczenia nakładkami Invisalign®

Leczenie nakładkami Invisalign® jest możliwe już od 4 000 zł. W tej cenie zredukujemy małe wady zębowe i wprowadzimy poprawki po poprzednim leczeniu ortodontycznym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na przykład dla tych, którzy w dzieciństwie nosili ruchomy aparat ortodontyczny, a teraz zależy im tylko na „doszlifowaniu” pięknego uśmiechu. Dla porównania – gdybyśmy chcieli te wady zredukować aparatem stałym, za samo założenie jednego łuku na zęby zapłacilibyśmy 3 000 zł. Przy korekcie górnej i dolnej szczęki mamy już 6 000 zł.

Pełen koszt leczenia stałym aparatem ortodontycznym nigdy nie zostanie nam przedstawiony przed rozpoczęciem terapii. Nie wiemy, z jaką ostateczną kwotą mamy do czynienia. Oddzielnie płacimy za ułożenie planu leczenia, łuki, wizyty kontrolne oraz ewentualne awarie aparatu. W systemie leczenia nakładkami Invisalign® koszt zostanie nam przedstawiony przed zamówieniem aparatu. Co istotne, nakładki, plan leczenia i niezbędne wizyty kontrolne będą już w nim zawarte.

W przypadku nakładek Invisalign® koszt pełnego leczenia nawet najbardziej skomplikowanych wad zębowych i zgryzowych to 15 500 zł. W przypadku leczenia stałym aparatem ortodontycznym górna granica kosztów nie jest znana.

Nakładki Invisalign® – finansowe zalety dla pacjenta

  1. transparentna cena – wartość leczenia jest znana pacjentowi jeszcze przed rozpoczęciem terapii. Nie zaskoczy go konieczność poniesienia nowych kosztów związanych z dodatkowymi nakładkami, czy awarią aparatu.
  2. wszystkie elementy leczenia: konsultacja, plan leczenia, nakładki, wizyty kontrolne, naprawa aparatu są zawarte w cenie terapii.
  3. mniejsza ilość wizyt kontrolnych – to lepsza końcowa cena leczenia.
  4. leczenie nakładkami Invisalign® trwa krócej – pacjent oszczędza nie tylko pieniądze, ale i czas

Raty – możliwość rozłożenia płatności w czasie

Klinika ortodontyczna Proste Zęby, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów, proponuje płatność za leczenie w systemie ratalnym. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych, którzy już przy pierwszej wizycie nie są w stanie zapłacić 100% wartości leczenia, a marzą o pięknym i zdrowym uśmiechu. Pacjent może skorzystać z formy płatności oferowanej przez Klinikę lub z oferty firmy finansującej usługi medyczne.

Mediraty, bo tak nazywa się ten system, pozwala pacjentom na płatność za leczenie w systemie ratalnym. Oznacza to, że 50% kosztów leczenia wpłacamy przed zamówieniem aparatu Invisalign®, natomiast pozostała część jest rozłożona na wygodne do spłaty części.

Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na 36 miesięcznych rat, za podstawowe leczenie zapłacimy już od ok. 260 zł miesięcznie. Wygląda dobrze, prawda? Większości z nas znacznie łatwiej jest płacić comiesięczne raty, niż ponieść jednorazowy koszt między 4 000 a 15 500 zł.

Nasza klinika do wszystkich pacjentów podchodzi indywidualnie. Pragniemy, aby każdy nich miał szansę na zdobycie pięknego, a przede wszystkim zdrowego, uśmiechu. Jeśli do tej pory przerażała Państwa kwota, jaką musieliście zapłacić jednorazowo za leczenie ortodontyczne, system ratalny w klinice Proste Zęby oraz Mediraty sprostają oczekiwaniom i pomogą w łatwy sposób zapłacić za terapię.

Leczenie Invisalign® na raty – przykładowe estymacje z Mediraty 

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a oferty są zależne od historii kredytowej.

Legenda: 

Koszt m-c/calk (zł) – koszt miesięczny całkowity procentowy
Koszt m-c/cal

k (%) – koszt miesięczny całkowity kwota 

YouTube
YouTube
Instagram