Motywacja podyktowana potrzebą zmian to uczucie, które popycha nas do działania i pozwala wytrwać w swoich postanowieniach. W przypadku pojawienia się myśli o rozpoczęciu leczenia ortodontycznego, jest nią przede wszystkim końcowy efekt. Niestety, bez odpowiedniej wizualizacji trudno go sobie wyobrazić. Na szczęście, taką możliwość zapewnia metoda Invisalign, dzięki której pacjent może jeszcze przed rozpoczęciem leczenia porównać zdjęcia swoich zębów “przed i po” metamorfozie.

Istnieje wiele powodów, dla których pacjenci decydują się na założenie aparatu  –  zdrowe zęby, pozbycie się kompleksów, poprawa wyglądu swojego uśmiechu. Dla jednych pacjentów głównym powodem rozpoczęcia terapii są kwestie estetyczne, dla innych – zdrowotne, ponieważ stłoczenia zębów, nierówny zgryz przeszkadza im w codziennym funkcjonowaniu lub co gorsza wywołuje stany chorobowe i dolegliwości bólowe. Bóle głowy, przeskakiwanie stawu żuchwowo-skroniowego przy otwieraniu ust, wady wymowy i problemy z jedzeniem związane z wadą zgryzu, choroby dziąseł to jedne z nich. Oczywiście, jeden cel nie wyklucza drugiego, ponieważ w przypadku leczenia ortodontycznego, zdrowie zębów idzie w parze ze zmianą ich wyglądu. Prawidłowe rozmieszczenie zębów w łuku zębowym oraz właściwe ułożenie górnej szczęki względem żuchwy pozwala zlikwidować wcześniej wymienione problemy. Niektórym pacjentom trudno jest uwierzyć, że leczenie nakładkami Invisalign® w ich przypadku będzie skuteczne. Na szczęście, komputerowy plan leczenia Invisalign® zakłada, że pacjent zobaczy swoją metamorfozę i porówna wygląd swoich zębów “przed i po”, już na jednej z pierwszych wizyt. Dzięki temu, zanim zamówi nakładki, będzie mógł dokładnie zapoznać się z poszczególnymi etapami terapii i zobaczyć, jak krok po kroku będą przesuwać się jego zęby. Clin – check, czyli komputerowa symulacja, stanowi ogromną motywację do rozpoczęcia oraz zachowania samodyscypliny w trakcie leczenia. Na czym polega? Podczas wizyty Start-Up, oprócz standardowego badania stomatologicznego, pobierane są wyciski zębów pacjenta przy pomocy skanera wewnątrzustnego  iTero™. To komfortowe rozwiązanie pozwala bardzo precyzyjnie ustalić, jak będzie wyglądał przebieg leczenia oraz umożliwia porównanie efektów działania Invisalign® przed i po, a także w trakcie noszenia nakładek.

Przykłady metamorfoz Invisalign® “przed i po”, jakie można znaleźć na stronach klinik, które oferują leczenie tą metodą działają motywująco na niezdecydowanych pacjentów. Warto też podkreślić już ponad 15 milionów ludzi na całym świecie podjęło decyzję “na tak”, więc przykładów w sieci jest całkiem sporo. Zdjęcia zębów, które pokazują efekty leczenia Invisalign® na zasadzie porównania “przed i po”, pozwalają pacjentom zidentyfikować się z innymi, podobnymi do swojego przypadkami. Okazuje się bowiem, że system umożliwia korektę nie tylko małych i średnich, lecz także większych wad zgryzu, takich jak przodozgryz, zgryz otwarty czy krzyżowy. W przypadku, gdy problem jest bardziej złożony, na zęby pacjenta dodatkowo są naklejane są attachmenty, czyli zaczepy SmartForce™. Te małe, niewidoczne wypustki o różnych kształtach, wykonane z materiału światłoutwardzalnego, zwiększają nacisk, jaki nakładka wywiera na zęby. Działanie odpowiednio rozmieszczonymi siłami, ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o prawidłowy i skuteczny przebieg leczenia ortodontycznego. Zastosowanie attachmentów, w niektórych przypadkach jest niezbędne, gdyż umożliwia precyzyjne obracanie wybranych zębów. Warto podkreślić, że zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie zaczepów trwa krótko i jest całkowicie bezbolesne. Wielu pacjentów zastanawia się, jak attachmenty wpłyną na komfort użytkowania nakładek. Generalnie, sam aparat Invisalign®, pozbawiony zamków i drutów jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Czas potrzebny na adaptację jest krótki i według pacjentów trwa około dobę po zmianie nakładki na nową. Także te osoby, które mają założone zaczepy, twierdzą, że do tego stanu rzeczy można się szybko przyzwyczaić. Dzięki temu, że nakładki należy nosić przez większość czasu (20-22 h/ dobę), attachmenty są po prostu niewyczuwalne. Przezroczyste łuki są odpowiednio wyprofilowane i wykonane z opatentowanego, elastycznego tworzywa smarttrack™, które ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie, także w sytuacji, gdy pacjent ma założone attachmenty.

Komputerowy system leczenia Invisalign® umożliwia na wnikliwe śledzie jego przebiegu. Choć wizyty kontrolne odbywają się rzadziej niż w przypadku leczenia tradycyjnym aparatem, bo co 6-8 tygodni, lekarz bardzo precyzyjnie monitoruje jego postępy. Dzięki pobraniu wycisków 3D, na modelu cyfrowym bardzo dokładnie widać, jak przesuwają się zęby. Tym samym, na każdym etapie terapii można porównać ich wygląd “przed i po”. Takie rozwiązanie daje lekarzowi niezbędne wskazówki, jak poprowadzić dalsze leczenie i jakie ewentualne poprawki należy wdrożyć, aby było skuteczne. Dodatkowo, postępy można śledzić między wizytami, co umożliwia dostęp do aplikacji. Dzięki niej, lekarz ma lepszą kontrolę nad realizacją planu leczenia, a pacjent otrzymuje przypomnienia o zbliżających się terminach wizyt czy wymianie nakładek. W aplikacji ma także możliwość na przeglądanie zdjęć i filmów, które obrazują postępy leczenia, na zasadzie “przed i po”.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram