Zasady noszenia nakładek Invisalign® są jasne dla naszych pacjentów. Na pierwszej wizycie przedstawiamy, a na kolejnych przypominamy, do jakich zasad należy się stosować, aby nakładki służyły w odpowiedni sposób, a leczenie ortodontyczne przebiegało zgodnie z planem. Pojawianie się nowych okoliczności takich, jak wesela, święta, czy inne uroczystości sprawia, że pacjenci mają wątpliwości dotyczące spożywania jedzenia, czy alkoholu podczas leczenia ortodontycznego.

Leczenie nakładkami Invisalign®

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego za pomocą aparatu Invisalign® jest niezwykle proste. Zaczynamy od wizyty „START-UP”, na której są przeprowadzane różne badania i działania przygotowawcze. Kolejna wizyta natomiast to już przekazanie nakładek Invisalign® pacjentowi. Ta krótka wizyta polega również na zamontowaniu specjalnych zaczepów, tzw. attachementów oraz strippingu, ale tylko w przypadku, gdy jest on konieczny i wcześniej zaplanowany.

Pacjent już podczas tej wizyty sam zakłada i zdejmuje nakładki Invisalign®. Początkowo często jest bardzo zestresowany, ale gdy tylko uda się samodzielnie nałożyć i zdjąć nakładki, pojawia się satysfakcja i zadowolenie, a pacjent stwierdza „jakie to w sumie proste!”.

Gdy tylko pacjent zaznajomi się z zakładaniem i zdejmowaniem nakładek Invisalign®, pojawia się u niego szereg pytań odnośnie noszenia aparatu. Najczęściej pacjentów nurtują kwestie:

  • czy można jeść w nakładkach Invisalign?
  • ile godzin dziennie trzeba nosić nakładki?
  • czy w nakładkach można pić herbatę?
  • czy w nakładkach można pić kawę?
  • czy w nakładkach Invisalign® można palić papierosy?

Na te wszystkie pytania udzielamy odpowiedzi zarówno na pierwszych wizytach, jak i na dalszych – kontrolnych. Niepewni pacjenci mogą się z nami skontaktować pomiędzy wizytami i dopytać o nurtujące ich kwestie.

Nietrudno zauważyć, że pacjenci Kliniki Proste Zęby są bardzo zadowolenia z użytkowania nakładek Invisalign®. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, widzimy, że pacjenci śpieszą się z umawianiem wizyt i zamawianiem nakładek Invisalign®, aby móc dbać o swój uśmiech również w czasie ferii świątecznych.

W ostatnich dniach, z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, dostajemy coraz więcej pytań – jak świętować, aby jednocześnie dbać o zęby i nakładki Invisalign®? Czy można pić alkohol? Jak spożywać świąteczne potrawy?

Przede wszystkim warto pamiętać, że nakładki Invisalign® wykonane są z tworzywa termoplastycznego, więc podczas ich noszenia nie należy przesadzać z gorącymi napojami, a do posiłków zawsze zdejmować aparat. Najlepiej jest pić wodę, ale wiadomym jest, że podczas świętowania chcemy sięgnąć również po inne napoje, w tym te słodzone i alkoholowe. Napoje takie, jak białe wino, czy piwo, możemy pić przez słomkę, a jednocześnie co jakiś czas przepłukując nakładki. W niektórych przypadkach możemy zrezygnować z nakładek na czas imprezy, ale w pierwszych dniach leczenia powinniśmy raczej unikać dłuższych przerw, najlepiej jest dostosować to do naszego etapu leczenia. W przypadku potraw należy pamiętać, aby unikać kurkumy, ponieważ ten naturalny barwnik jest praktycznie nie do usunięcia z nakładek.

Świętując podczas leczenia aparatem Invisalign® pamiętajmy, że nakładki wymieniamy regularnie co około 10 dni, dlatego też, nawet jeśli ulegną one przebarwieniu, i tak niedługo będziemy wymieniać je na nowe. Cieszmy się zatem świętami i Sylwestrem w gronie najbliższych.

Wszystkim Pacjentom Kliniki Proste Zęby życzymy Wesołych Świąt i dużo zdrowia w Nowym Roku!

 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram