Wybuch pandemii koronawirusa zaskoczył wszystkie osoby leczące się ortodontycznie. Epidemia w Polsce najmniej dotknęła tych, którzy korzystają z terapii nakładkami Invisalign®, dlaczego? Ponieważ ci pacjenci mogli, niezależnie od wprowadzonych obostrzeń, kontynuować zaplanowane leczenie.

Jedyną rzeczą, z jaką bardziej powinni się liczyć pacjenci Invisalign®, to jeszcze większa uważność i dbanie o higienę. Bardzo ważne w dobie koronawirusa stało się znacznie częstsze mycie rąk, a także rzadsze zdejmowanie nakładek poza domem. 

W dobie pandemii koronawirusa, w Klinice Proste Zęby zalecaliśmy jako lekarze krótsze noszenie w ciągu dnia nakładek Invisalign®. Pacjenci, zamiast nosić je 22h na dobę, mogli zakładać nakładki na 18-20h na dobę. Skutkowało to rzadszą potrzebą ściągania nakładek. Zalecaliśmy jednocześnie, aby podczas pandemii wydłużyć noszenie jednej serii nakładek. W normalnym trybie leczenia zmiana serii z jednej nakładki na drugą zazwyczaj następuje co 7 dni. W dobie pandemii koronawirusa wydłużyliśmy leczenie jedną serią do 14 dni.

Firma Align Technology®– producent nakladek Invisalign®- od razu po ogłoszeniu pandemii koronawirusa zareagował pomocą dla pacjentów leczonych tą metodą.  Firma Align Technology® w wyjątkowych przypadkach oferowała wysyłkę nakładek bezpośrednio do pacjenta, z pominięciem gabinetów lekarskich tak, aby nie narażać pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo. W dobie pandemii koronawirusa możliwe były również wizyty online. Firma Align technology®, producent invisalign®, uruchomiła specjalną platformę do umawiania wizyt dla pacjenta, a także platformę internetową opartą na popularnej aplikacji ZOOM, do przeprowadzania wizyt online z lekarzami certyfikowanymi w firmie Invisalign®.

Dzięki temu pacjent miał możliwość pokazania postępów leczenia poprzez ekran komputera, a lekarz natomiast mógł ocenić jak leżą nakładki, jak postępy terapii,  zwiększyć lub zmniejszyć ilość dni lub godzin noszenia aparatu oraz zdecydować czy trzeba już wysłać kolejne nakładki.

Część pacjentów Kliniki Proste Zęby mieszka na co dzień za granicą. Wybierają oni jednak leczenie w Polsce, ponieważ jest ono tutaj dużo tańsze. Pacjenci jednocześnie mają pewność, że otrzymają dokładnie takie same nakładki, jak pacjenci w każdym innym kraju. Firma Align Technology® jest firmą globalną i wszystkie nakładki produkowane są w tej samej fabryce w Costa Rica.

Leczenie ortodontyczne dla pacjentów przebywających poza granicami kraju nie było wcześniej możliwe. Dopiero w dobie Invisalign® jest to możliwe, gdyż wizyty w gabinecie nie są aż tak częste. Jednak w dobie pandemii koronawirusa pacjenci zagraniczni zostali pozbawieni możliwości jakiejkolwiek wizyty w gabinecie ze względu na szybkie zamknięcie granic. Mogli oni jednak liczyć na sprawną pomoc Kliniki Proste Zęby. Pacjenci będący już w trakcie leczenia otrzymali nowe nakładki bezpośrednio do domu.

Podsumowując, podczas pandemii koronawirusa zdecydowaną przewagą może pochwalić się właśnie leczenie nakładkami Invisalign®.

Zalety leczenia Invisalign®, w porównaniu do tradycyjnych metod leczenia, podczas pandemii koronawirusa:

  • kontynuacja leczenia bez znaczących przerw spowodowanych obostrzeniami,
  • pacjenci nie byli zmuszeni do przerywania leczenia,
  • mniejsza ilość wizyt kontrolnych pozwalała na uniknięcie niepotrzebnego narażania się pacjenta na kontakty z personelem medycznym, przy jednoczesnej kontynuacji leczenia,
  • pacjent nie jest narażony na kontakt z innymi pacjentami – wizyty w gabinecie nie są konieczne,
  • możliwość przesłania nakładek pocztą bezpośrednio do domu pacjenta, bez wizyty w gabinecie,
  • mała awaryjność aparatu – uniknięcie wizyt w gabinecie.
YouTube
YouTube
Instagram