Pacjenci Kliniki Proste Zęby, którzy stosują niewidoczne nakładki Invisalign®, są bardzo zadowoleni z ich użytkowania.

Na pierwszej wizycie, podczas której montowane są zaczepy, tzw. attachementy, oraz w razie potrzeby wykonywany jest stripping, pacjenci Invisilign® często są zaniepokojeni. To, co najbardziej ich martwi podczas zakładania nakładek po raz pierwszy, to sposób zdejmowania aparatu, zakładanie wyciągów elastycznych, czy pojawienie się seplenienia. Obawiają się, że nie będą potrafili poradzić sobie z codzienną samodzielną obsługą nakładek Invisilign® .

Każdy pacjent podczas pierwszej wizyty w Klinice otrzymuje zestaw Invisilign® oraz pełną instrukcję użytkowania.Nasi pacjenci otrzymują niezbędne informacje już na pierwszej wizycie. Razem z lekarzami ćwiczą zakładanie i zdejmowanie aparatu. Próbujemy wtedy również założyć wyciągi elastyczne, gdy jest to konieczne podczas leczenia.

Pacjenci przygotowywani są przez lekarzy na tzw. tydzień adaptacyjny:

  • trudności w zakładaniu aparatu,
  • trudności w zdejmowaniu aparatu,
  • bóle zębów,
  • seplenienie,
  • bóle policzków.

W wielu przypadkach powyższe dolegliwości i trudności w ogóle nie występują lub pojawiają się tylko przez kilka pierwszych dni.

Często nasi pacjenci są zdziwieni, że noszenie nakładek Invisilign® jest tak proste i cały proces leczenia przebiega bardzo gładko. Zaledwie po tygodniu pacjenci potrafią wysławiać się poprawnie i bez seplenienia.

Bardzo często już w drugim dniu od założenia nakładek ustępuje bolesność zębów. Niektórzy pacjenci są zaniepokojeni, że aparat na nich nie działa, ponieważ nie odczuwają dyskomfortu. Spodziewają się bowiem bólu podczas noszenia nakładek. Instruujemy wtedy, że nakładki działają przez cały czas noszenia. W tym leczeniu przyłożone są mniejsze siły, ale wydłużone, dlatego też pacjenci nie odczuwają bólu.

Gdy pacjenci nie czują działania aparatu, chcą przyspieszać leczenie i zmieniać nakładki wcześniej niż co zalecane 7-10 dni. Nigdy nie należy tego robić bez konsultacji z lekarzem. Nakładki Invisilign®, nawet gdy nie odczuwamy bólu, działają, a określony przez lekarza czas jest konieczny, aby kość zdążyła się przebudować.

Pacjenci, którzy używają nakładek Invisilign®, nie muszą zmieniać swojej diety ani codziennych nawyków. Za każdym razem, gdy chcą coś zjeść, mogą zdjąć nakładki w dowolnym momencie i cieszyć się ulubionym daniem. Jednocześnie nie muszą martwić się, że resztki jedzenia pozostaną na ich aparacie. Po jedzeniu należy umyć zęby, przepłukać nakładki wodą i ponownie je założyć.

Pacjenci często martwią się, że będą musieli zdejmować aparat za każdym razem, gdy mają ochotę ugasić pragnienie. Uspokajamy – można pić w nakładkach Invisilign®, ale tylko napoje nie zawierające cukru. Niezależnie, czy jest to woda, kawa, czy herbata – muszą być spożywane bez cukru.

Pacjenci zmieniają nakładki Invisilign® co 7 lub 10 dni. Przez ten cały czas nakładki zachowują swój przezroczysty kolor. Są również błyszczące i ładne.

Może się jednak zdarzyć tak, że u pacjentów spożywających duże ilości kawy i herbaty, mogą pojawić się przebarwienia, a nakładki tracą swoją przezroczystość. W takiej sytuacji należy przez 10 minut dziennie użyć preparatu „Cleaning cristals“ firmy Invisalign® bądź polskiego preparatu do czyszczenia protez „Corega tabs“. Taką tabletkę lub kryształki rozpuszcza się w 1/2 szklanki wody. W powstałym płynie umieszcza się nakładki, dzięki temu zachowują one  przezroczystość i są błyszczące.

Pacjenci mogą skorzystać ze specjalnych aplikacji, które powstały, aby ułatwić codzienne użytkowanie aparatów nakładkowych. Nawet te aplikacje, które nie są związane z firmą Invisalign®, pozwalają na przykład na monitorowanie postępów leczenia. Jedną z nich jest aplikacja TRYMINDER.

Pacjenci bardzo chętnie dzielą się swoimi sukcesami w leczeniu nakładkami Invisilign®. Ilość pozostawionych pozytywnych opinii jest niezwykle duża. Najbardziej zachwycają szybkie postępy leczenia i efekt końcowy.

YouTube
YouTube
Instagram