Wielu pacjentów, już podczas pierwszej wizyty ortodontycznej, jest ciekawych co znajduje się w zestawie startowym Invisalign®. To zaciekawienie rośnie jeszcze bardziej, gdy wiemy, że nasze nakładki Invisalign® są już zamówione i lada moment odbędzie się kolejna wizyta, na której otrzymamy wyczekiwany aparat. Pacjenci często czytają opinie innych osób, a także poszukują wygodnych rozwiązań, dlatego już wcześniej chcą wiedzieć, co otrzymają wraz z nakładkami.

Nakładki Invisalign® – funkcjonalność i elegancja

To, co pacjenci widzą na pierwszy rzut oka otrzymując zestaw startowy, to jego elegancki wygląd. Całość umieszczona jest w czarnym, nowoczesnym pudełku, ze złotym logo Invisalign®. W środku znajdziemy kilka elementów: opakowanie na aparat, kryształki czyszczące oraz dwie ulotki informacyjne.

Pudełko na aparat to czarne opakowanie, również z logo Invisalign®. Służy ono do bezpiecznego i higienicznego przechowywania nakładek. Warto je zawsze mieć przy sobie, aby w razie konieczności, w przypadku spożywania pos iłków lub napojów innych niż woda, móc zdjąć aparat i schować w opakowaniu. Dla zachowania pełnej higieny warto również myć często opakowanie, aby pozbywać się z niego różnych bakterii.

Istotnym dodatkiem są kryształki czyszczące. Służą one do usuwania zabrudzeń, zapachów oraz przebarwień z nakładek Invisalign®. Aby z nich skorzystać wystarczy umieścić nakładki w naczyniu z 100ml wody, na przykład w szklance, dodać kryształki, delikatnie wymieszać, aby zaczęły one działać, a następnie pozostawić na około 15 minut. Po tym czasie ponownie mieszamy całość, wyjmujemy nakładki, spłukujemy je w ciepłej wodzie i gotowe. Możemy ponownie cieszyć się czystymi i świeżymi nakładkami. W pakiecie startowym znajdziemy trzy saszetki kryształków czyszczących.

To, co jest bardzo ważne w zestawie startowym, to ulotki. Znajdziemy w nich informacje, które pacjenci otrzymują również na wizycie, ale wiadomym jest, że mogą one zwyczajnie wypaść z głowy. Pierwsza ulotka zawiera instrukcje zakładania i zdejmowania nakładek oraz kilka podstawowych informacji o zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego.

Druga ulotka to szersza instrukcja dotycząca użytkowania aparatu. Książeczka zawiera informacje o prawidłowym noszeniu nakładek oraz opis sytuacji, przy których pacjent powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Dalej znajdziemy dokładny opis czyszczenia nakładek i produktów, które mogą być do tego używane. Na koniec zaś producent umieścił odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania. Warto zapoznać się z obiema ulotkami, ponieważ znajdziemy w nich wiele przydatnych informacji dotyczących noszenia nakładek Invisalign®.

Całość pakietu startowego została umieszczona w eleganckiej czarnej saszetce z logo Invisalign®, która może służyć pacjentom na co dzień do przechowywania najważniejszych rzeczy: opakowania na nakładki, szczoteczki i pasty do zębów, aby móc mieć ten zestaw zawsze ze sobą.

Invisalign® – poza pakietem startowym

Nasi pacjenci otrzymują również od nas wosk ortodontyczny. Służy on wtedy, gdy nakładki Invisalign® powodują dyskomfort na styku z dziąsłami. Wtedy możemy nałożyć taki wosk na kant nakładki i nie martwić się już pojawiającą się dotkliwością. Istotnym jest, aby odpowiednio zabezpieczyć pacjentów w takie produkty, aby nie zniechęcili się oni już na początku do noszenia nakładek. Taki dyskomfort może się pojawić, szczególnie w pierwszych dniach leczenia, jednak nie jest on czymś powtarzalnym.

Dla tych pacjentów, dla których pakiet startowy jest niewystarczający, można dokupić kilka dodatków. Z pewnością sprawdzi się więcej opakowań na aparat, szczególnie u tych „zapominalskich”, którym zdarza się wyjść bez niego z domu. Jeśli schowamy jedno opakowanie do torebki, czy plecaka, będziemy mieć pewność, że zawsze jest ono z nami.

Ciekawym dodatkiem, który warto mieć, są specjalne haczyki do zdejmowania aparatu. Możemy skorzystać z nich wtedy, gdy nie mamy, na przykład, możliwości umycia rąk, więc nie chcemy ich wykorzystywać do zdejmowania nakładek. Higiena rąk jest niezwykle istotna, a szczególnie w ostatnich miesiącach, podczas trwania pandemii. Dzięki haczykom, możemy zdjąć aparat w wybranym przez siebie momencie.

To, co jest najistotniejsze w pakiecie startowym to wysoka jakość i precyzja wykonania, estetyka oraz elegancja, które z pewnością mogą świadczyć o produktach, jak i samej firmie oferującej nakładki Invisalign®.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram