Decydując się na nakładki Invisalign®:

  • oszczędzasz PIENIĄDZE
  • oszczędzasz CZAS
  • oszczędzasz SZKLIWO

Na pierwszy rzut oka tytuł wydaje się bardzo kontrowersyjny. Jak to? Można zaoszczędzić pieniądze lecząc się Invisalign®? Wydaje się to niemożliwe, przecież od razu mamy w głowie jedną myśl „przecież leczenie Invisalign® jest drogie“. Rozprawmy się z tym mitem.

 Po pierwsze, decydując się na nakładki Invisalign® oszczędzamy PIENIĄDZE.

Leczenie nakładkami Invisalign® jest znane z góry. Całkowity koszt leczenia  nakładkami Invisalign® jest określony na początku leczenia  i wynosi w zależności od pakietu jaki wykupujemy w Klinice Proste Zęby od 6 500 zł do maksymalnie 14 500 zł za cały proces leczenia, czyli założenie, ściągnięcie, wizyty kontrolne i poprawki. Pakiet (Ekspres, Lite czy Full)  jaki musi być wykupiony uzależniony jest od skomplikowania wady ortodontycznej jaką chcemy wyleczyć. Rozłóżmy na czynniki tą kwotę całościową leczenia. Słysząc ją po raz pierwszy wydaje się to bardzo dużo. Jednak płacąc połowę tej kwoty na początek, czyli 7500 zł to dokładnie tyle samo zapłacimy za zamontowanie klasycznego aparatu, czyli drutów i zamków! Jeżeli chcemy mieć estetyczny aparat czyli, np. zamki szafirowe albo ceramiczne to zapłacimy za jeden łuk około 3000 zł. Lecząc się, zazwyczaj konieczne jest założenie aparatu na górny łuk zębowy i dolny, czyli zapłacimy za założenie aparatu klasycznego od 6000 do 7000 zł. Dokładnie tyle samo ile płacimy na początku decydując się na nakładki Invisalign®.

W trakcie leczenia nakładkami Invisalign® wszystkie wizyty kontrolne są wliczone w cenę. Nie dopłacamy już nic podczas leczenia. Natomiast za wizytę kontrolną przy leczeniu klasycznymi aparatami, czyli drutami i zamkami, zapłacimy od 200 zł do 250 zł. Wizyty w przypadku leczenia klasycznymi aparatami są konieczne co miesiąc. Średni czas leczenia wynosi około 2 lat. Przy przemnożeniu 24 wizyty kontrolne (24 miesiące podczas 2 lat leczenia) razy 250 zł za 1 wizytę daje nam to kwotę 6 000 zł. Po zsumowaniu kosztów założenia aparatu i wizyt kontrolnych cała kwota leczenia klasycznymi aparatami drutami i zamkami wynosi ponad 12 000 zł. Jeżeli weźmiemy pod uwagę awaryjność aparatu z drutami i zamkami np. odklejenie się zamków, wypadnięcie drutów itp. to koszty mogą okazać się o wiele wyższe niż całościowe leczenie nakładkami Invisalign®.

Przy leczeniu klasycznym aparatem dodatkowo należy uwzględnić dodatkowe koszty takie, jak: leczenie zachowawcze zębów po zdjęciu aparatu. Często podczas noszenia klasycznego aparatu mając drut na zębach pacjenci nie są w stanie dokładnie wyczyścić swoich zębów. Taki niedokładny brak higieny skutkuje powstawaniem próchnicy i ubytków na zębach, szczególnie na powierzchniach stycznych zębów, czyli tam gdzie trudno przez istniejący drut na zębach doczyścić te miejsca. Koszt potem takiej jednej plomby to około 300 zł.

Łatwo zatem podliczyć, że decydując się na nakładki Invisalign® oszczędzamy bezpośrednio pieniądze, gdyż nie będziemy musieli wydawać środków po zakończonym leczeniu ortodontycznym na wypełnienia i plomby związane z leczeniem zębów. Po leczeniu nakładkami Invisalign® nie psują się zęby tak, jak po aparatach klasycznych, ponieważ pacjenci bardzo łatwo zdejmują nakładki do jedzenia, a następnie mogą umyć zęby i wypłukać nakładki. Bardzo łatwo zachowana higiena pozwala uniknąć próchnicy i ubytków.

Kolejnymi dodatkowymi kosztami, które należy doliczyć podczas leczenia klasycznymi aparatami z drutami i zamkami jest częstsze usuwanie kamienia nazębnego. Podczas leczenia nakładkami Invisalign® możemy tych dodatkowych kosztów uniknąć.

Podsumowując decydując się na leczenie nakładkami Invisalign® zapłacimy za całość leczenia podobnie jak za leczenie klasycznym aparatem z drutami i zamkami, a ZAOSZCZĘDZIMY na dodatkowych kosztach. Dodatkowymi kosztami związanych z noszeniem klasycznego aparatu są jego awarie, próchnica po zdjeciu aparatu oraz kamień nazębny. Lecząc się nakładkami Invisalign® oszczędzamy PIENIĄDZE związane z brakiem awaryjności aparatu, brakiem dodatkowych ubytków, brakiem konieczności leczenia próchnicy po zdjęciu aparatu i brakiem konieczności usuwania częstego kamienia nazębnego.

Po drugie, decydując się na nakładki Invisalign® oszczędzamy CZAS.

Wizyty kontrolne podczas leczenia nakładkami Invisalign® są bardzo rzadkie – nawet  co 3- 4 miesiące. Pacjenci w tym czasie OSZCZĘDZAJĄ CZAS i mogą go wykorzystać np. na pracę, hobby albo podróże. Wielu pacjentów Kliniki Proste Zęby pracuje albo studiuje zagranicą np. wielu studentów korzysta z programu Erasmus i nie muszą się martwić, że zaniedbują swoje leczenie wyjeżdżając na dłużej na studia zagranicę. Pacjenci Invisalign® mają nakładki zawsze przy sobie i kontynuują leczenie nawet będąc zagranicą.

Pacjenci często wyjeżdżają zagranicę na urlopy i do pracy. Nie muszą się martwić lecząc się nakładkami Invisalign® gdyż wymieniając nakładkę co tydzień będąc zagranicą nadal kontynuują leczenie i go nie przerywają. W przeciwieństwie do leczenia klasycznymi aparatami zamkami i drutami, podczas którego jeżeli nie pojawimy się na comiesięcznej wizycie u ortodonty nie potrzebnie przedłużamy leczenie, jak i możemy doprowadzić do różnych powikłań i działań niepożądanych nie stawiając się w umówionym terminie na wizytę. Tego problemu nie doświadczają pacjenci leczeni nakładkami Invisalign® w Klinice Proste Zęby.

Oprócz zaoszczędzonego czasu wynikającego z bardzo rzadkich wizyt w gabinecie ortodontycznym lecząc się nakładkami Invisalign® leczymy się zdecydowanie krócej!

Całkowite leczenie nakładkami Invisalign® trwa nawet do 50% krócej niż leczenie klasycznymi aparatami z drutami i zamkami, wynika to z technologii i ze sposobu leczenia. Podczas leczenia nakładkowego możemy od razu w tym samym czasie zaplanować różne ruchy jednoczasowo różnych zębów czyli np. jednocześnie możemy niektóre zęby odrotowywać, niektóre wychylać, a niektóre przesuwać. Natomiast podczas leczenia klasycznego drutami i zamkami możliwe jest najczęściej wykonywanie j ednego ruchu w jednym czasie, czyli podczas comiesięcznej wizyty jest przykładana siła do aparatu go aktywująca na cały miesiąc planując jakiś jeden rodzaj ruchu czyli np. wychylanie. Potem w kolejnym miesiącu, na kolejnej wizycie jest aktywacja na kolejny ruch itd.  Sumarycznie, aby osiągnąć zakładany plan leczenia o wiele więcej czasu wymaga takie sekwencyjne  planowanie poszczególnych ruchów niż wykonywanie ich od razu w tym samym czasie. Dodatkowo pacjent wymieniając co 7 dni (zaledwie co tydzień!) sam w domu nakładkę niejako sam „aktywuje“ sobie aparat bez wizyty w gabinecie. Oszczędza to czas i przyśpiesza czas leczenia.

Dodatkowo stara maksyma głosi, że „Czas to pieniądz“ zatem, oszczędzając czas lecząc się nakładkami Invisalign®, oszczędzamy również pieniądze.

Po trzecie, decydując się na nakładki Invisalign® oszczędzamy SZKLIWO.

Podczas leczenia nakładkami Invsisalign® zamontowanie i zdejmowanie zaczepów na niektórych zębów, które są potrzebne w trakcie noszenia nakładek Invisalign® nie pozostawiają żadnego śladu i nie uszkadzają zębów. Zamki metalowe lub ceramiczne montowane na każdym zębie podczas leczenia klasycznymi aparatami pozostawiają ślady i uszkadzają szkliwo zębów. Badania pokazują, że zamki metalowe na zębach mogą uszkadzać szkliwo, a zamki ceramiczne (porcelanowe) nawet bardziej mogą uszkodzić mikrostrukturę szkliwa niż zamki metalowe. Szkliwo chroni zęba i jest bardzo ważnym budulcem. Raz uszkodzone nie regeneruje się samoistnie i jego uszkodzenia są trwałe. Warto oszczędzać szkliwo decydując się na bezpieczniejsze dla niego nakładki Invisalign®.

 

 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram