W dobie internetu i czasach, gdy ludzie chętnie dzielą się opinią na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych, to właśnie opinia jest jednym z ważniejszych czynników, jakie wpływają na naszą decyzję. Porównywarki cen, fora dyskusyjne, oceny klientów pomagają wybierać produkty i usługi w sposób bardziej świadomy i przemyślany. Także w przypadku usług medycznych chętnie korzystamy z opinii innych pacjentów. Chcemy znać zdanie tych, którzy odwiedzili daną placówkę i lekarza. Chcemy wiedzieć, co sądzą o danym zabiegu i stosowanej metodzie leczenia. O tym, czy była skuteczna, jak przebiegała, jakie są jej wady oraz zalety.

Prawie 30 lat temu firma Align Technology rozpoczęła swoją działalność, a dzięki skuteczności metody leczenia przezroczystymi nakładkami Invisalign® , błyskawicznie zyskała popularność. Dziś szacuje się, że skorzystało z niej już ponad 15 milionów pacjentów na całym świecie i jak nietrudno się domyślić – ta liczba stale rośnie. Odkąd metoda pojawiła się także w Polsce, kliniki i gabinety stomatologiczne błyskawicznie zapragnęły rozszerzyć swoją ofertę o Invisalign® , dostrzegając jej doskonały efekt terapeutyczny w prostowaniu zębów i leczeniu wad zgryzu. Lekarze zaczęli brać udział w szkoleniach przygotowujących i uprawniających ich do stosowania metody Invisalign® . Taki postęp umożliwił pacjentom z różnych części kraju dostęp do nowoczesnej i innowacyjnej techniki leczenia ortodontycznego. Wraz z powiększającym się gronem pacjentów, pojawiły się opinie na temat nakładek Invisalign® . Co mówią na ich temat?

Do rozpoczęcia leczenia metodą Invisalign®  pacjentów zachęcają opinie innych osób, które z niej skorzystały, a także elementy ją wyróżniające, takie jak skrócony czas leczenia, brak metalowych zamków, możliwość zdejmowania nakładek i rzadkie wizyty kontrolne. Trzeba przyznać, że to duża różnica wobec leczenia tradycyjnym aparatem. Względy estetyczne, długie leczenie, otarcia i stany zapalne jamy ustnej, trudności z mową, jedzeniem i czyszczeniem zębów to jedne z czynników, które wielu pacjentów zniechęciło do podjęcia leczenia ortodontycznego. Na szczęście, wraz z pojawieniem się metody Invisalign® , przestało kojarzyć się z metalowymi elementami na zębach i dyskomfortem. W sieci internauci dzielą się postępami leczenia oraz swoimi wrażeniami na jego temat. Oczywiście, to, po jakim czasie pacjent zauważy pierwsze efekty jest kwestią indywidualną, jednak z przeprowadzonych badań wynika, że leczenie Invisalign®  trwa średnio 12-18 miesięcy, a różnicę można odczuć już po kilku tygodniach noszenia nakładek. A więc szybciej niż w przypadku leczenia metalowym aparatem. Nie da się ukryć, że ta opinia jest niezwykle cenna, ponieważ każdy pacjent stojąc przed wyborem metody leczenia chce wiedzieć czy jest skuteczna i jak długo trzeba czekać na rezultaty.

Wiemy, że metoda leczenia nakładkami Invisalign®  sprzyja komfortowi pacjenta, nie powoduje takich zmian w codziennym życiu i wyrzeczeń, jakie mają miejsce podczas stosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Pacjent zdejmuje nakładki na czas posiłku i czyszczenia zębów, może uprawiać kontaktowe i urazowe sporty, a także grać na instrumentach dętych. Pacjenci doceniają to, że nakładki można zdjąć, by dokładnie wyczyścić zęby i nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych potraw. Należy jednak uważać na te silnie barwiące, takie jak kurkuma, kawa, czerwone wino czy buraki. Przy zachowaniu zasad ostrożności związanych ze zdejmowaniem nakładek podczas jedzenia i myciem zębów po posiłku, nie ma ryzyka, że aparat się przebarwi. Ruchomy aparat ortodontyczny przynosi wiele korzyści, jednak nie należy tego przywileju nadużywać. Aby leczenie przebiegało zgodnie z planem i w określonym czasie przyniosło oczekiwane rezultaty, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Do najważniejszych należy konieczność noszenia nakładek przez 20-22 godziny w ciągu doby. Aby lepiej kontrolować ten czas, aparat może zostać wyposażony w niebieskie kroki, czyli wskaźniki czasu noszenia nakładek. Stosuje się je w nakładkach dla dzieci i młodzieży, aby rodzice mogli weryfikować ich sumienność. Monitorowaniu czasu noszenia nakładek oraz pilnowaniu terminu ich zmiany na kolejne z serii służy także aplikacja My Invisalign. Pacjent otrzymuje w niej dostęp również do harmonogramów wizyt, a dzięki systemowi przypomnień i powiadomień nie zapomni o żadnej z nich. Dodatkowo, w aplikacji może dodawać zdjęcia swoich zębów i razem z lekarzem śledzić postępy leczenia.

Już podczas pierwszych wizyt w gabinecie Invisalign® , pacjenci są pozytywnie zaskoczeni tym, jak wiele informacji otrzymują. Dzięki temu, że diagnostyka oraz plan leczenia są oparte o cyfrowe, innowacyjne metody, pacjent może obejrzeć wizualizację swoich zębów “przed i po”. Nie musi silić się na wyobrażenia swojej metamorfozy, ponieważ na ekranie monitora widzi krok po kroku, jak będą prostować się jego zęby. Wizualizacja zmian zachodzących podczas leczenia Invisalign®  pozwala lepiej zrozumieć działanie metody. Daje motywację do przestrzegania samodyscypliny w zakresie czasu noszenia nakładek oraz utrzymania higieny. Metamorfozy pacjentów są dostępne na stronach placówek oferujących Invisalign®  oraz prywatnych blogach. Można na nich dostrzec ogromne zmiany w wyglądzie poszczególnych zębów i całego uśmiechu.

Przezroczyste nakładki wykonane z opatentowanego tworzywa SmartTrack skutecznie prostują zęby, a rozwiązania, takie jak attachmenty (niewidoczne wypustki naklejane na zęby) oraz wyciągi, jakie stosuje się także w leczeniu aparatem metalowym, pozwalają na leczenie wszystkich, także złożonych wad zgryzu. Pacjenci powinni mieć świadomość, że do leczenia takiej wady, jak np. tyłozgryz noszenie samych nakładek nie wystarczy. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ elementy te są niezbędne do osiągnięcia efektów leczenia. Z opinii pacjentów wynika, że szybko można się do nich przyzwyczaić i normalnie funkcjonować.

Ilu ludzi, tyle opinii. Czy warto się nimi sugerować? Część pacjentów, którzy decydują się na metodę Invisalign® , przychodzi z polecenia znajomego czy internauty, który podzielił się w sieci swoją pozytywną opinią na jej temat. Każdy przypadek jest indywidualny, jednak dzięki licznym, prezentowanym metamorfozom, pacjent ma możliwość utożsamić się z podobnym problemem. To daje nadzieję, że i jego leczenie da zbliżone, pozytywne rezultaty. Mimo wszystko, aby otrzymać wiarygodną diagnozę, należy przede wszystkim udać się do gabinetu stomatologicznego Invisalign® . Opinie pacjentów są ważne, jednak tylko lekarz, który przeprowadzi wywiad, wykona niezbędne badania, będzie mógł ocenić nasz przypadek i zaplanować leczenie.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram