Coraz rzadziej na całym świecie zakłada się tradycyjne aparaty ortodontyczne. Świat idzie do przodu. Świat staje się cyfrowy. Na ten niesamowity postęp znajduje najszybciej odpowiedzi  firma Align Technology, która stoi za metodą Invisalign®.

Firma powstała w USA w roku 1997 czyli ponad 20 lat temu! Firma korzystając z najnowszych technologii i cyfryzacji stale się rozwija i odpowiada na potrzeby pacjentów w najszybszy i najskuteczniejszy sposób. W Stanach Zjednoczonych już 75 % ortodontów zostało certyfikowanych przez Align Technology i stosuje Invisalign®. 

Obserwując powstanie start-upu Align Technology i potem jej rozwój na całym świecie nasuwa się porównanie z firmą Apple 🙂 

Pierwsze skojarzenie jest takie, że firma ponad 20 lat temu powstała w tzw. „garażu“, a całą metodę leczenia niewidocznymi nakładkami wymyślił student z Kalifornii! Za tą innowacyjną metodą nie stoi żaden lekarz ortodonta!

Student Zia Chishti był pacjentem ortodontycznym, kiedy wpadł na pomysł Invisalign®. Zauważył, że po zakończonym leczeniu ortodontycznym i po ściągnięciu zamków i drutów, ortodonta zastosował u niego przeźroczyste nakładki na noc jako leczenie retencyjne. Ponieważ nadal ustawienie jednego z zębów nie satysfakcjonowało Chishti, jego lekarz ortodonta zgiął zwykłymi narzędziami ortodontycznymi  jego gotową już nakładkę retencyjną  odpowiednio ją formując z jednej strony, tak aby ona sukcesywnie naciskała na zęba, którego jeszcze należało wyprostować. Student zaczął się zastanawiać, że jeżeli jednego zęba da się przesunąć odpowiednio formując nakładkę to czemu w ten sam sposób nie można przesuwać wszystkich zębów? 

Wpadł na pomysł, że takie podejście może być prawdopodobnie zastosowane w całej procedurze ortodontycznej. Współpracując z kolegą ze studiów Kelseyem Wirth zaczęli szukać programistów. Zastanawiali się jak zaprojektować i zaprogramować odpowiednio nakładki tak, aby skutecznie przesuwały one zęby.

Jako studenci Uniwersytetu Stanforda sensowne było szukanie partnerów w ich własnym kampusie. Znaleźli Apostolosa Leriosa i Briana Freyburgera, i w czwórkę oficjalnie stworzyli Align Technology.

Podobnie jak wiele podobnych startupów i biznesów zaczęli rozwijać swój produkt w garażu Menlo Park w Kalifornii. Intensywne badania nad modelowaniem CAD, przechwytywaniem geometrii i zastosowaniem drukarek 3D były konieczne, aby uzyskać odpowiedni produkt. Ostatecznie udoskonalili niezbędne oprogramowanie dzięki dostępowi do laboratorium kampusu.Po zatwierdzeniu przez FDA metody leczenia Invisalign® coraz łatwiej im było o pozyskiwanie inwestorów i agresywny rozwój.

Dzisiaj firma jest globalną korporacją, a z metody Invisalign® skorzystało już ponad 6 mln pacjentów na całym świecie.

Przez to, że firma jest globalna to takie same nakładki Invisalign® otrzyma pacjent chcący się leczyć tą metodą w USA, w Wielkiej Brytanii, w Dubaju czy w Polsce. Produkcja nakładek odbywa się w wielkiej fabryce Align na Costa Rice i nakładki do wszystkich gabinetów na całym świecie są dostarczane właśnie z tej jednej fabryki.

W Klinice Proste Zęby często pojawiają się pacjenci z zagranicy, gdyż pacjenci wiedząc, że otrzymają takie same nakładki Invisalign® w Polsce czy u siebie w kraju wybierają leczenie w Polsce, gdyż sumarycznie całe leczenie wychodzi ich znacznie taniej. Koszty pracy są tańsze w Polsce więc całość leczenia jest tańsza. Za tyle samo nakładek Invisalign® w USA pacjent zapłaci około 16 000 dolarów, a w Polsce za to samo leczenie zapłaci również 16 000 :), ale złotówek, a nie dolarów. Różnica jest znaczna.

 

Firma Align Technology się cały czas intensywnie rozwija, a stworzone w firmie oprogramowanie wykorzystuje coraz częściej szybkie uczenie się maszynowe. Firma stworzyła algorytm, który korzysta dzisiaj z wielkich liczb wszystkich leczonych przypadków, które posiada w swoje j bazie danych. Ponad 6 milionów leczonych pacjentów pozwala za każdym razem korzystać z doświadczenia kolejnych lekarzy dopisujących kolejnego pacjenta do bazy. Pozwala to na wyłapanie błędów i ich natychmiastowym kontrolowaniu i ulepszaniu. Uczenie i poprawa systemu dokonuje się w systemie rzeczywistym.

Dzisiaj mając dostęp do tak innowacyjnego rozwiązania w Klinice Proste Zęby korzystamy z niego pełnymi garściami i stosujemy tylko metodę InvisalignÒ. O jego skuteczności niech świadczy fakt, że Pani Doktor Rutkowska u obojga swoich dzieci (10 i 21 lat) zastosowała z powodzeniem InvisalignÒ i nigdy nawet nie rozważała innej metody dla ich leczenia. Zapraszamy na wizytę.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram