Każdy, kto rozważa rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, chce przed podjęciem ostatecznej decyzji poznać jego koszty. Osoby, które dbają o swoje zęby mają świadomość, ile kosztują obecnie wizyty u dentysty. Tym bardziej, może ich przerażać myśl o kosztach związanych z założeniem aparatu, wizytach kontrolnych i innych czynnościach związanych z leczeniem, które może trwać łącznie nawet dwa lata! Oczywiście, cena jest uzależniona od wielu czynników – zarówno leżących po stronie pacjenta, jak i gabinetu stomatologicznego. U pacjenta dużą rolę odgrywa jego wiek, rodzaj i stopień zaawansowania wady zgryzu. Jeśli chodzi o sam gabinet, cena leczenia związana jest z dostępnymi metodami, a nawet miejscowością, w jakiej się znajduje. Niezależnie od tych czynników, trzeba przyznać, że leczenie ortodontyczne nie jest tanie. Na szczęście, coraz więcej klinik dentystycznych umożliwia rozłożenie całego kosztu na raty.

Aby obliczyć całą kwotę leczenia ortodontycznego należy wziąć pod uwagę cenę badań, jakie należy wykonać przed jego rozpoczęciem, takie jak zdjęcia RTG: cefalometryczne, pantomograficzne, tomografia komputerowa oraz leczenie zębów, które przed założeniem aparatu muszą być wolne od próchnicy i kamienia nazębnego. Niekiedy zalecana jest także ekstrakcja, czyli usunięcie wskazanych przez lekarza zębów. Prawdopodobnie mało kto myśli o tych zabiegach jako o integralnej części całego procesu leczenia. Nie warto się jednak zrażać, a zdrowe i zadbane zęby traktować jako inwestycję w siebie i swoją przyszłość. Tym bardziej, że nowoczesne gabinety umożliwiają możliwość rozłożenia całego kosztu na raty, a także mało inwazyjne, komfortowe dla pacjenta metody, do jakich należy Invisalign®. To dobra informacja dla pacjentów – ich samopoczucia, zdrowia zębów oraz… portfela.

Leczenie metodą Invisalign® wiąże się z wieloma korzyściami. Jakimi? Przezroczyste nakładki zapewniają wysoką dyskrecję i prezentują się bardzo estetycznie. Wykonane z opatentowanego tworzywa termoplastycznego smarttrack™, idealnie przylegają do zębów, co sprawia, że praktycznie ich nie widać! Są zdejmowalne, a więc leczenie Invisalign® nie wymaga zmiany diety i umożliwia dokładne czyszczenie zębów.  Aparat pozbawiony zamków i drutów nie kaleczy błony śluzowej jamy ustnej, jest gładki, dzięki czemu okres adaptacji jest zredukowany do minimum. Pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas wymiany nakładek na nowe, co może trwać około doby. Po tym czasie zęby przyzwyczajają się i aparat nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych.

Nakładki należy zmieniać na nowe po 7-14 dniach, w zależności od zaleceń lekarza. Dlaczego taki czas? Został on ustalony na podstawie wcześniejszych badań i potwierdzony skutecznością leczenia u milionów pacjentów, a dokładnie ponad 15 milionów, którzy skorzystali z Invisalign®. Pacjent po akceptacji planu leczenia otrzymuje pierwsze, indywidualne nakładki, jakie zostały opracowane na podstawie wycisków jego zębów metodą skanowania 3D. Ilość nakładek, jaką założy podczas całej terapii, jest uzależniona od rodzaju i wielkości wady zgryzu. Przykładowo, w przypadku niewielkiej wady otrzyma ich 7 (7 łuków na górę i 7 na dół), a średniej – 14. Jeśli jego wada jest większa i wymaga bardziej złożonego leczenia, liczba nakładek jest dobierana indywidualnie, bez limitu. Na etapie ustalenia tego, ile nakładek będziemy potrzebować, szacowany jest także czas i co równie istotne – koszt leczenia. Okazuje się, że ten wcale nie jest wygórowany w porównaniu z kosztem leczenia tradycyjnym aparatem. Można uznać, że jest wręcz porównywalny. Jak to możliwe, skoro to taka nowoczesna, innowacyjna metoda, z użyciem opatentowanych metod i materiałów? W przypadku Invisalign® wizyty kontrolne odbywają się rzadziej, a jak wiadomo te nie należą do najtańszych. Nie jest to jednak podyktowane oszczędnościami, lecz nastawieniem na komfort i wygodę pacjenta, a częste wizyty w przypadku leczenia Invisalign® nie są po prostu potrzebne. W przypadku aparatów tradycyjnych nierzadko dochodzi do zerwania zamka, wypadnięcia ligatury, czy pęknięcia metalowego drutu (łuku), co wiąże się z dodatkowymi wizytami i kosztami. Do całego leczenia należy także doliczyć cenę założenia i zdjęcia aparatu. Warto podkreślić, że pacjent, który korzysta z Invisalign®, ma dostęp do aplikacji, za pomocą której może kontaktować się z lekarzem i śledzić postępy leczenia, między ustalonymi wizytami kontrolnymi.

Możliwość rozłożenia kosztu leczenia Invisalign® na raty przemawia za tym, że jest to przystępne i korzystne cenowo rozwiązanie. Jaka jest jego całkowita cena? W przypadku niewielkich wad zgryzu, całkowity koszt leczenia wynosi 4500 – 6500 zł, w zależności od tego, czy nakładki potrzebne są na jeden, czy też na oba łuki zębowe. Jeśli chodzi o średnie wady i system 14-nakładkowy – 12500 zł, a większe wady bez limitu nakładek leczone są w cenie 16500 zł. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę to, że w ten koszt wliczone są wszystkie wizyty kontrolne, pierwsza konsultacja oraz komputerowy plan leczenia, jest to na pewno konkurencyjna oferta. Zaawansowany system diagnostyki i plan komputerowego leczenia, czyli clin check, na podstawie pobrania wycisków skanerem wewnątrzustnym, pozwala na stworzenie wizualizacji etapów leczenia i tego, jak będą wyglądać zęby po jego zakończeniu. Kto by się tego kiedyś spodziewał? Teraz to możliwe, a dodatkowo jest także wliczone w cenę całej terapii.

Czy warto podejmować się leczenia Invisalign® na raty? Taka decyzja jest oczywiście indywidualna, natomiast na pewno wielu osobom pomaga w jej podjęciu. Korzystną opcją, jaką oferują niektóre gabinety, m.in. klinika Proste Zęby jest rozłożenie leczenia w dwóch, nieoprocentowanych ratach. Pacjent płaci pierwszą połowę na początku, a drugą po zakończeniu leczenia. Dzięki takim rozwiązaniom marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu stało się realne dla wielu pacjentów. Warto z nich skorzystać!

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram