Leczenie ortodontyczne wymaga odpowiedniego przygotowania. Podstawą do jego rozpoczęcia jest wyczyszczenie zębów z kamienia i wyleczenie ubytków. Metoda Invisalign® pozwala skutecznie leczyć nawet złożone, skomplikowane wady zgryzu, takie jak zgryz krzyżowy, przodozgryz, nagryz pionowy, szparowatość, zgryz otwarty oraz stłoczenia zębów. Czy ma jakieś przeciwwskazania?

Aparaty nakładkowe Invisalign® są komfortowym i dyskretnym rozwiązaniem, chętnie wybieranym przez pacjentów z uwagi na cały przebieg leczenia. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zdejmowania oraz dyskrecja, jaką zapewnia przezroczyste, idealnie przylegające do zębów tworzywo. Pacjent nie musi rezygnować z dotychczasowej diety i przyzwyczajeń. Wizyty kontrolne odbywają się rzadziej niż w przypadku leczenia tradycyjnym aparatem, a postępy leczenia można monitorować przy pomocy aplikacji My Invisalign®. Wykonane z termoplastycznego tworzywa nakładki Invisalign® oddziałują siłami na całą powierzchnię zębów, a nie tylko na ich fragment, jak metalowe zamki. Dzięki temu rozkładają się równomiernie, z mniejszą intensywnością. Są więc rozwiązaniem mniej inwazyjnym. Co to oznacza? Stosowanie tradycyjnego aparatu ortodontycznego może osłabić zęby, dlatego częstym przeciwwskazaniem do jego założenia są m.in. nadwrażliwe dziąsła o obniżonej linii. Nakładki Invisalign® nie drażnią tkanek miękkich, a więc nie prowadzą do pogłębiania się problemów z dziąsłami. Nie powodują także skaleczeń i otarć, będących przyczyną bolesnych stanów zapalnych i aft.

Niezależnie od wyboru metody leczenia, przed jego rozpoczęciem konieczne jest dokładne zbadanie stanu uzębienia, dziąseł oraz stawów skroniowo-żuchwowych, także na podstawie zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych. Podczas jednej w pierwszych wizyt, lekarz przygotowuje plan leczenia. Na podstawie pobranych wycisków zębów, przy pomocy skanera wewnątrzustnego tworzona jest symulacja Clin Check. Wizualizacja komputerowa pozwala prześledzić ruchy zębów na wszystkich etapach leczenia oraz na bieżąco, z dużą precyzją je kontrolować. Tak szczegółowa diagnostyka oraz możliwość śledzenia, każdego, najmniejszego ruchu sprawia, że leczenie jest przewidywalne i nie ma w nim miejsca na domysły. Dzięki temu pacjent z góry dowiaduje się też, jak długo będzie trwało leczenie i jaki będzie jego całkowity koszt. Na starcie może też zobaczyć jego rezultat, co stanowi silną motywację do przestrzegania czasu noszenia nakładek i stosowania się do zaleceń lekarza.

Przed założeniem pierwszych nakładek, które są wykonywane indywidualnie, na podstawie cyfrowych wycisków zębów pacjenta, należy przeprowadzić higienizację zębów. Usunięcie kamienia nazębnego, płytki bakteryjnej i wyleczenie ewentualnych ubytków to niezbędne czynności, jakie należy przeprowadzić przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Pacjent zostaje także poinstruowany, w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej. Nakładki Invisalign® należy zdejmować przed jedzeniem oraz piciem kolorowych i gorących napojów, a następnie czyścić zęby przy użyciu szczoteczki do zębów, pasty i nici dentystycznej.

Przeciwwskazaniem do założenia aparatu ortodontycznego są wady anatomiczne, ekstruzja, intruzja oraz przemieszczenia korzenia zęba. Te przypadki wymagają indywidualnej konsultacji z lekarzem i zastosowania odpowiedniego leczenia. Wcześniejszego wyleczenia wymagają także choroby przyzębia i okołowierzchołkowy stan zapalny tkanek. Podczas ustalania planu leczenia lekarz może również zalecić wykonanie uzupełnień protetycznych, np. implantów zębowych. 

W trakcie leczenia ortodontycznego, z różnych przyczyn zęby mogą wymagać leczenia. Na szczęście, nakładki Invisalign® nie są przeszkodą i przeciwwskazaniem, aby je podjąć. Podczas wizyty wystarczy zdjąć nakładki aby wyleczyć ubytek, a następnie dostosować wypełnienie do ich kształtu.

Jak widać, nie ma wielu przeciwwskazań do zastosowania leczenia metodą Invisalign®. Najważniejsze, aby zęby przed jego rozpoczęciem były zdrowe i czyste. Wszelkie, inne dolegliwości muszą zostać skonsultowane z lekarzem i są rozpatrywane indywidualnie. Utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz regularne czyszczenie nakładek zgodnie z zaleceniami, pozwoli przejść proces leczenia bez komplikacji, a wraz z jego zakończeniem cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

 

 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram