W Wielkiej Brytanii w Londynie od 5 do 7 listopada 2018 roku odbyły się międzynarodowe targi  WTM 2018.  Są to targi obejmujące w swoim spektrum promocję turystyczną do wszystkich destynacji z całego Świata. Przedstawiciele poszczególnych krajów są podzieleni według kontynentów w halach odpowiadających odpowiednim częściom świata i zachęcają odwiedzających potencjalnych turystów jak również i przedstawicieli biznesu do przyjazdów.

Polskie stoisko zostało zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną i znajdowało się w części europejskiej. Obejmowało  zaprezentowanie polskich walorów turystycznych takich jak regiony górskie, jeziora, morze, polską agroturystykę, parki krajobrazowe czy promocję polskich miast. Dodatkowym elementem w polskiej ofercie było stworzenie osobnego stanowiska tylko z ofertą usług prozdrowotnych w Polsce pod nazwą „Medical Tourism“.

Na stoisku turystyki medycznej w ramach polskiego stoiska POT przez 3 dni trwania targów prezentowane były oferty prozdrowotne do polskich Uzdrowisk, do klinik oferujących zabiegi ortopedyczne, rehabilitacyjne, kardiologiczne, dentystyczne czy chirurgii plastycznej.

Podczas 3 dni trwania targów usługi stomatologiczne prezentowały lekarki dr Magdalena Rutkowska z Kliniki Proste Zęby i dr Marzena Kupis z Yourdentist. Odpowiadały one wyczerpująco na wszystkie pytania odwiedzających gości gdyż usługi stomatologiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem u pacjentów zagranicznych. Szczególnie pacjenci z Wielkiej Brytanii jeżdżą zagranicę i korzystają z usług dentystycznych. Do tej pory leczenie ortodontyczne nie było możliwe dla pacjentów zagranicznych gdyż wymagało wielu wizyt, najczęściej regularnych i comiesięcznych wizyt kontrolnych u ortodonty. Dzisiaj nawet leczenie ortodontyczne dzięki systemowi Invisalign® można zaproponować pacjentowi. Leczenie systemem Invisalign® nie wymaga tak częstych wizyt jak leczenie tradycyjne więc pacjent nie musi tak często podróżować do lekarza na kontrolę. Aparat jest wyprodukowany indywidualnie dla każdego pacjenta i liczbę odpowiednich przeźroczystych nakładek pacjent bierze ze sobą do domu i miejsca zamieszkania. Nie ma potrzeby podróżować i kupować biletów na podróż np. lotniczą, która zwiększa koszty terapii.

Dodatkowo ciekawym elementem przyciągającym potencjalnych pacjentów do polskiego stoiska turystyki medycznej był Quiz o polskich usługach prozdrowotnych. Odwiedzający stoisko polskiej turystyki medycznej byli zachęcani do odpowiedzi na 3 krótkie pytania dotyczące silnych stron oferty turystyki prozdrowotnej w Polsce. Odwiedzający pytani byli min. o liczbę uzdrowisk w Polsce, liczbę pacjentów zagranicznych odwiedzających Polskę czy na jakie najczęściej zabiegi przyjeżdżają do Polski pacjenci z Wielkiej Brytanii. Uczestnicy quizu otrzymywali upominki w postaci kuponów/ voacherów ze zniżkami do polskich klinik i uzdrowisk. Kupony ufundowały kliniki zachęcające Brytyjczyków do odwiedzenia polskich placówek medycznych min. Carolina Medical Center, TriVita, CKR Konstancin, Uzdrowisko Nałęczów, Uzdrowisko Konstancin, Eva Park, Yourdentist, ECZ Otwock, Wolmed.

YouTube
YouTube
Instagram