Invisalign® Express to szybka i efektywna metoda korekcji zębów przy pomocy przezroczystych nakładek. Pakiet Invisalign® powstał z myślą o potrzebach pacjentów, którzy pragną mieć idealnie proste zęby bądź dokonać delikatnej korekty po wcześniejszym leczeniu ortodontycznym. Invisalign® Express jest uproszczoną wersją klasycznego standardowego systemu Invisalign® i może być stosowany w przypadku lekkich skrzywień zębów, niewielkich szpar zębowych lub minimalnych problemów z układem zgryzu.

Podobnie jak w przypadku każdego innego pakietu, leczenie przy pomocy Invisalign® Express rozpoczyna się od wizyty u ortodonty, który bada zęby oraz przeprowadza wywiad z pacjentem na temat jego oczekiwań. To także czas, aby udzielić wyczerpujących pytań na temat samej metody i jej działania. Podczas pierwszej wizyty, tzw. Start-up, lekarz pobiera cyfrowe wyciski zębów z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego iTERO 3D. Na ich podstawie tworzona jest wizualizacja leczenia, czyli model 3D, który obrazuje, jak będą prostować się zęby krok po kroku. Wizyta wstępna służy także ustaleniu kosztów oraz oszacowaniu czasu trwania leczenia. Tak poinformowany pacjent decyduje wówczas, czy chce podjąć się leczenia metodą Invisalign®. W przypadku, gdy nie ma problemów ze zgryzem, a posiada jedynie potrzebę estetycznego skorygowania swoich zębów, pakiet Invisalign® Express będzie dla niego najlepszy.

Podział leczenia Invisalign® na pakiety to uczciwy i przejrzysty plan działania. Invisalign® Express obejmuje 7 nakładek na górne i 7 na dolne zęby. Każdą pacjent nosi 7 – 14 dni, w zależności od indywidualnych ustaleń. Taka ilość powinna wystarczyć do realizacji planu leczenia, jednak w razie potrzeby pacjent ma możliwość skorzystania z dodatkowych, 7 nakładek w cenie, do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia leczenia. W ramach pakietu mieszczą się standardowe i niezbędne do przeprowadzenia korekcji usługi, takie jak konsultacja, pobranie cyfrowego wycisku zębów, wykonanie badań diagnostycznych, wizualizacja uśmiechu, przygotowanie planu leczenia, założenie i ściągnięcie aparatu. W cenę Invisalign® Express, tak jak w przypadku pozostałych, wyższych pakietów, wliczone są również wizyty kontrolne.

O tym, czy pacjent zostanie zakwalifikowany do leczenia Invisalign® Express, musi zadecydować lekarz. Po wykonaniu tak dokładnych badań może się bowiem okazać, że oprócz zlikwidowania drobnych defektów estetycznych, niezbędna jest korekta wady zgryzu. Po ustaleniu planu leczenia, pacjent otrzymuje komplet przezroczystych nakładek, które ma nosić przez określony czas. W przypadku Invisalign® Express leczenie zazwyczaj trwa kilka miesięcy, jednak o szczegółach dotyczących długości noszenia aparatu decyduje lekarz. Niezależnie od rodzaju pakietu, zasada działania nakładek jest taka sama – ich budowa pozwala na stopniowe przesuwanie się zębów na pożądane, wcześniej określone pozycje. Co kilka tygodni niezbędna jest wizyta kontrolna u dentysty, w celu monitorowania postępów i wprowadzania bieżących korekt. Nakładki co 7-14 dni należy wymienić na kolejne z serii i pamiętać o noszeniu ich przez około 22 godzin na dobę. Choć możliwość zdejmowania przezroczystych nakładek bywa kusząca, przestrzeganie tego czasu odgrywa bardzo ważną rolę w realizacji planu leczenia. Alignery można zdjąć tylko w niektórych okolicznościach, do jakich należy: picie kolorowych i gorących napojów, jedzenie posiłków i czyszczenie zębów. Także osoby uprawiające kontaktowy sport czy grające na instrumentach dętych chętnie wybierają Invisalign®, ponieważ daje im komfort i swobodę w realizacji swojej pracy oraz pasji.

Leczenie ortodontyczne systemem Invisalign® jest komfortowe i bezpieczne dla zębów oraz dziąseł. Obecność zamków, drutów oraz działanie na zęby zbyt dużymi siłami może je osłabić. Metalowy aparat utrudnia prawidłową higienę jamy ustnej, spożywanie posiłków oraz często wywołuje trudności z mową. Oczywiście, ten rodzaj dyskomfortu może pojawić się także po założeniu pierwszych nakładek, jednak bardzo szybko mija. Każda, nowa para nakładek tuż po założeniu wymaga krótkiej adaptacji, której czas zależy od indywidualnych cech i wrażliwości pacjenta. Zazwyczaj jednak nie trwa dłużej niż dobę. Przezroczyste nakładki są praktycznie niewidoczne, co zapewnia dyskrecję i nie wpływa na wizerunek uśmiechu. Dzięki zastosowaniu wielu innowacji związanych z planowaniem leczenia i budową nakładek, czas kuracji jest nawet o połowę krótszy niż w przypadku korzystania z tradycyjnego, metalowego aparatu. Efekty są widoczne bardzo szybko, bo najczęściej już po kilku tygodniach, co daje pacjentom dodatkową motywację do przestrzegania czasu noszenia nakładek.

Krótkie i komfortowe leczenie zachęca do jeszcze większej dbałości o wygląd i zdrowie swoich zębów. Warto jednak pamiętać, iż skuteczność leczenia Invisalign® Express zależy od indywidualnego przypadku – wielkości, rodzaju wady oraz oczekiwań pacjenta. To pierwsza wizyta w klinice stomatologicznej, czyli tzw. start-up rozstrzyga, jaki pakiet okaże się najbardziej odpowiedni. W przypadku kosmetycznej korekty zębów najniższy, czyli Express prawdopodobnie okaże się wystarczający. Z kolei w sytuacji, gdy w grę wchodzi wada zgryzu bądź duże skrzywienia zębów, warto zdecydować się na wyższy, który skutecznie pomoże przywrócić zdrowy i piękny uśmiech. W końcu osiągnięcie tego celu w leczeniu ortodontycznym jest najważniejsze!

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram