Już dzisiaj możesz zobaczyć swój nowy uśmiech! 

Marzyło Ci się kiedyś, żeby usiąść u fryzjera i zobaczyć jak będziesz wyglądać z nowa fryzurą zanim jeszcze fryzjer wziął nożyczki do ręki? Tak, żeby ze spokojem na duszy i w sercu podjąć decyzję o przefarbowaniu włosów albo ich ścięciu. Przefarbowanie włosów jest trudną decyzją, ścięcie włosów jest trudną decyzją i każdy chciałby zobaczyć swój wygląd jeszcze przed podjęciem decyzji.

Tak samo jest z uśmiechem. Każdy z nas przed założeniem aparatu ortodontycznego na zęby chciałby zobaczyć jak jego zęby będą wyprostowane. Przed podjęciem decyzji o leczeniu i wydaniem większych pieniędzy każdy chciałby z czystym sumieniem wiedzieć, że warto to zrobić.

Metamorfoza uśmiechu w niecałe 15 minut!

Dzisiaj za sprawą nowoczesnego skanera wewnątrzustnego iTERO jest możliwe dokonanie metamorfozy Twojego uśmiechu w niecałe 15 minut! W gabinecie w zupełnie bezbolesny sposób skaner wewnątrzustny wykona ponad 2000 zdjęć na sekundę, a na ekranie komputera pojawi się model wirtualny Twoich zębów. Następnie po upływie kolejnych 5 minut zaawansowany program komputerowy obliczy w możliwie najbardziej precyzyjny sposób ruchy Twoich zębów, które są potrzebne do osiągnięcia najlepszego z możliwych ustawienia Twoich zębów. Po jednym kliknięciu jest możliwe zobaczenia efektu „PRZED“ i „PO“ wyprostowaniu zębów.

Uśmiech można poprawić na wiele sposobów. Oczywiście podstawowym zadaniem poprawiającym uśmiech jest wyprostowanie i wyrównanie wszystkich zębów. Największymi wadami są nieprawidłowości zgryzowe, czyli pacjent sam zauważa, że ma krzywe zęby, albo, że ściera sobie zęby. Wtedy oczywiście samo wyprostowanie zębów ma olbrzymie znaczenie i ich wyprostowanie sprawia, że uśmiech jest bardzo ładny.

 

Metamorfozy ortodontyczne. Metamorfozy uśmiechu.

Przesunięcie linii pośrodkowej

Natomiast z części istniejących wad zgryzowych i zębowych pacjenci sobie w ogóle nie zdają sprawy, ale zauważają, że mimo iż mają proste zęby ich uśmiech im się nie podoba. I mają racje, bo oprócz prostych zębów w łuku mogą u nich występować inne wady, które powodują brak proporcji i jednocześnie powodują, że uśmiech nie jest ładny. Jedną z takich wad i przyczyn „nieładnego“ uśmiechu jest przesunięcie linii pośrodkowej.  Linia pośrodkowa powinna przebiegać równo pomiędzy siekaczami górnymi u góry (jedynkami górnymi) jak i pomiędzy siekaczami dolnymi (jedynkami dolnymi). Może być ona przesunięta w prawą lub lewą stronę. Zaburzona jest wtedy symetria. Leczeniem ortodontycznym możemy tak skorygować zgryz i ustawienie zębów, aby odzyskać linię pośrodkową i żeby była ona równa pomiędzy zębami.

Zbyt wąski łuk zębowy

Kolejnym problemem u niektórych pacjentów nawet mających proste zęby jest np. zbyt wąski łuk zębowy. Powoduje to również, że uśmiech jest „niepełny“ i w konsekwencji „nieładny“. Jeżeli górny łuk zębowy jest za wąski występują przy uśmiechu tzw. „black spots“ czyli w szerokim uśmiechu w kącikach ust zamiast  zębów widoczne są tzw. „czarne dziury“.   Najczęściej pacjenci chcą mieć uśmiech pełen zębów. Również leczeniem ortodontycznym możemy to skorygować, tak aby uzyskać idealny uśmiech.

Ważne, że przed podjęciem jakiegokolwiek działania i naprawiania uśmiechu już dzisiaj możliwe jest sprawdzenie efektu po leczeniu.

Jak powtarza dr Bazucci na swoich szkoleniach „Nie wypływamy w morze bez sprawdzenia jaka jest pogoda“. Oznacza to, że zanim zaczniemy leczenie Invisalign -nakładkami ortodontycznymi po pobraniu cyfrowego wycisku planujemy dokładnie jakie efekt końcowy i jaki uśmiech chcemy u danego pacjenta uzyskać. Po zaakceptowaniu przez pacjenta planu leczenia dopiero zamawiamy nakładki Invisalign.

 

YouTube
YouTube
Instagram