Nakładki ortodontyczne Invisalign są wykonane z termoplastycznego, przezroczystego silikonu. To przetestowany i rekomendowany przez PTS produkt. Dzięki wykonaniu dokumentacji fotograficznej, pobraniu cyfrowego wycisku zębów (z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego iTERO 3D) oraz wykonania wizualizacji szczęki przed i po leczeniu, aparat jest perfekcyjnie dopasowany. Każda kolejna nakładka działa odpowiednią siłą na zęby tak, aby w jak najbardziej bezpieczny dla ich zdrowia, a zarazem skuteczny sposób wyleczyć nawet duże wady zgryzu.

Pęknięcie czy złamanie nakładek nie jest łatwe, z uwagi na technologię i materiał, z jakich są wykonane. Podczas standardowego, codziennego użytkowania uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe, natomiast mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy dojdzie do złamania, np. poprzez zrzucenie na ziemię i nadepnięcie.

Co zrobić w sytuacji, gdy aligner ulegnie uszkodzeniu, bądź się zagubi? Wiele zależy od tego, w którym momencie leczenia to się stało. Po pierwsze – w takiej sytuacji prosimy o kontakt z działem obsługi klienta, który da Ci kolejne wskazówki. Także w przypadku, gdy odpadnie zaczep, prosimy o wysłanie smsa pod numer 730 730 798 z informacją, który zaczep odpadł oraz numerem zakładki. Wówczas poinstruujemy Cię jak działać w najbliższych dniach oraz umówimy na kolejną wizytę.

Jak wiadomo, każdą nakładkę należy nosić przez określoną ilość czasu, czyli między 7 a 14 dni. Gdy zdarzy się, że dojdzie do uszkodzenia blisko dnia wymiany, prawdopodobnie zaproponujemy, aby założyć kolejną. Wówczas należy nosić ją przez tyle dni, ile zostało do zakończenia etapu, plus dodatkowo 2 tygodnie.

Przykładowo: Masz wskazanie, by nosić nakładkę 14 dni. Ta 11-go dnia ulega złamaniu.

Zakładasz więc kolejną i nosisz przez 3 dni (w sumie dochodząc do 14) + kolejne 14 dni.

YouTube
YouTube
Instagram