Leczenie ortodontyczne to proces, podczas którego korygowana jest wada zgryzu i regulowane jest rozmieszczenie zębów w szczęce i żuchwie. Nie ma co ukrywać, wiąże się to z pewnymi kosztami. Jakimi? Wszystko zależy od wielkości wady, a co za tym idzie – czasu trwania leczenia, ilości wizyt kontrolnych, rodzaju aparatu i stosowanych metod.

Leczenie klasycznymi aparatami ortodontycznymi

Klasyczny aparat zębowy jest montowany na zasadzie przyklejenia metalowych zamków na zęby, który nakładany jest na łuk zębowy. Bywa, że na zamki zakładane są także gumki separacyjne, a także stosuje się wyciągi ortodontyczne do korekcji zgryzu. Ma to na celu dopasowanie zębów oraz łuków zębowych względem siebie. Tak wiele elementów, które cały czas pracują, należy regularnie i dość często kontrolować. Zdarzają się “nagłe wypadki”, takie jak odpadnięcie zamka, zerwanie się ligatury czy wysunięcie łuku.

W związku z tym, w koszt klasycznego leczenia ortodontycznego należy wliczyć cenę aparatu stałego (od 4 – 16 tys. zł, w zależności od materiału), wizyt kontrolnych (około 150 zł / 1 wizyta) a także zdjęcia aparatu (około 500 zł). W przypadku wad zgryzu należy uwzględnić także koszty dodatkowych aparatów, takich jak Expander czy Hyrax (aparaty podniebienne). Po zakończonym leczeniu często pacjent ma zakładany retainer, który pozwala utrzymać zęby w prawidłowej pozycji.

Biorąc pod uwagę ten szereg czynników, niejednokrotnie trudno jest na samym początku leczenia oszacować całościowy jego koszt.

Metoda Invisalign®, czyli leczenie nakładkowe

Leczenie ortodontyczne nakładkami Invisalign® jest rekomendowane zarówno młodszym, jak i dorosłym pacjentom. Metoda ta umożliwia bardzo skuteczne leczenie wad zgryzu i prostowanie zębów. Co ciekawe, lekarz już na pierwszej wizycie szacuje całościowy koszt leczenia. Również zależy on od samej wady, a więc ilości wizyt i nakładek, które w trakcie leczenia należy wymieniać. W trakcie pierwszej wizyty – konsultacji, oprócz pobrania wycisków za pomocą skanera wewnątrzustnego, tworzona jest także wizualizacja leczenia za pomocą modelu 3D. Cena wizyty wynosi 150 zł i wchodzi w skład całości kosztów leczenia.

A teraz do sedna – ile kosztuje leczenie nakładkami Invisalign?

Klinika Proste Zęby ma przejrzysty cennik wyróżniający 3 pakiety:

  • Express – dla niewielkich wad zębowych, gdzie koszt leczenia mieści się między 4,5 tys. a 6,5 tys. zł
  • Lite – dla średnich wad zębowych – 12,5 tys. zł
  • Full – dla wszystkich wad zębowych – 16,5 tys. zł.

Dzięki temu pacjent z góry może założyć, jaki budżet będzie mu potrzebny na leczenie ortodontyczne.

Komfort i oszczędność czasu

Klasyczny aparat ortodontyczny nie kojarzy się przyjemnie. Druty, zamki, które – zwłaszcza w pierwszym okresie noszenia często kaleczą język i całą jamę ustną, utrudniają wykonywanie codziennych czynności, takich jak jedzenie czy mówienie. Regularne korekty i zdarzające się “awarie” wymagają odbywania licznych wizyt kontrolnych. U jednego lekarza, co należy podkreślić.  Niestety, rzadko kiedy inny ortodonta zgodzi się na kontynuację rozpoczętego leczenia.

Nakładki Invisalign® są niewidoczne, nie powodują dyskomfortu, bólu, a na czas jedzenia… po prostu są zdejmowane! Umożliwiają dokładniejszą higienę zębów – czyszczenie i nitkowanie, co w przypadku tradycyjnego aparatu jest praktycznie niemożliwe. Co istotne, kontrole u stomatologa są rzadkie i odbywają się średnio raz na kwartał. Dzięki temu nie traci się czasu i pieniędzy na częste wizyty w gabinecie czy placówce medycznej.

 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram