Pandemia zmienia świat na naszych oczach. Czy zmieni leczenie ortodontyczne?

Żyjemy wszyscy wydarzeniami bezprecedensowymi. Jesteśmy pokoleniem bez wojen i tylko nieliczni z nas pamiętają stan wojenny. Podczas naszego życia nie było wydarzeń takiego kalibru i pierwszy raz jesteśmy wszyscy zatrzymani w domach. Co mają zrobić pacjenci, którzy są w trakcie leczenia ortodontycznego?

Pacjenci, którzy wybrali Invisalign® znaleźli się w znacznie lepszej sytuacji niż pacjenci leczeni klasycznymi aparatami z drutami i zamkami. Pacjenci leczą się ortodontycznie różnymi aparatami. Jeśli wybrali aparat stały klasyczny, czyli druty i zamki to ich leczenie niestety zostało przerwane. Wizyty kontrolne podczas leczenia aparatami stałymi z zamkami i drutami odbywają się często i najczęściej w trybie miesięcznym. Lekarz na każdej wizycie wymienia ligaturki, „podkręca“ lub zmienia drut itd. Jeśli pacjenci mieli np. zaplanowaną wizytę kontrolną, która zazwyczaj odbywa się co miesiąc, została ona odwołana. Oznacza to, że leczenie się przedłuża.

Nakładki Invisalign® wyprodukowane dla każdego pacjenta indywidualnie na cały okres leczenia. W przeciwieństwie do aparatów klasycznych pacjenci Invisalign® posiadają swój aparat w domu i nie muszą przerywać leczenia. Pacjenci co 7-10 dni zmieniają serię nakładek na kolejne z serii, bez konieczności wizyty u lekarza. Wizyty kontrolne odbywają się w gabinecie, ale znacznie rzadziej niż w klastycznych aparatach. Podczas pandemii firma Align Technology® producent Invisalign®, wprowadziła również wizyty online tzw „smile consultation online“. Pacjenci mogą się połączyć na żywo z lekarzem i na bezpiecznym łączu odbyć konsultację. Leczenie jest kontynuowane, jeśli nie jest konieczny np. stripping.

Podczas pandemii SARS Cov 2 i lekarz, i pacjent chcą uniknąć niepotrzebnego narażenia się na zakażenie.  Zgodnie z zaleceniami Naczelnej Izby Lekarskiej  planowe wizyty ortodontyczne powinny zostać przełożone. Podczas ogólnonarodowej kwarantanny wizyty ortodontyczne ograniczone są do tzw. awarii. Awarie w klasycznym aparacie, czyli druty i zamki zdarzają się częściej. W aparacie Invisalign® nie ma praktycznie awaryjności. Może zdarzyć się, że odpadnie np. zamontowany zaczep, ale pomimo jego straty można kontynuować leczenie i nic złego się nie dzieje. Może on poczekać na ponowne zamontowanie aż do końca pandemii.

W Klinice Proste Zęby pacjentom podczas pandemii SARS – Cov -2  i czasu ogólnonarodowej kwarantanny oferujemy wizyty online, konsultacje telefoniczne, a nawet wysyłkę kolejnych nakładek bezpośrednio do domu pacjenta tak, aby mogli oni kontynuować leczenie.

Invisalign®

  • mniej awarii nakładek
  • kontynuacja leczenia mimo akcji #zostańwdomu 

Klasyczny aparat ortodontyczny

  • większa awaryjność
  • przerwanie leczenia podczas zakazu wychodzenia z domu, z powodu akcji #zostańwdomu 

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram