Polskie Towarzystwo Stomatologiczne jest jednym z najstarszych naukowych towarzystw i już od prawie 70 lat zrzesza oraz wspiera lekarzy w całej Polsce. Prowadzi także międzynarodową działalność, będąc członkiem FDI (Międzynarodowa Federacja Dentystyczna), ERO (Europejska Organizacja Dentystyczna) i GIRSO (Groupement International de recherche Scientifique en Stomatologie et Odontologie) oraz współpracuje z wieloma organizacjami w Europie oraz na świecie.

W ramach prowadzonych działań, sygnuje produkty oraz wydarzenia swoim szyldem. Logo PTS oznacza akceptację i rekomendacje, a tym samym potwierdza jakość produktu oraz jego pozytywne, prozdrowotne działanie. Każdy producent, który chce ubiegać się o rekomendację Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, musi wysłać swój produkt do wnikliwych badań. To ściśle określona procedura badawcza, obejmująca szereg analiz.

Z tego powodu, pacjent, który korzysta z produktu, któremu został przyznany Znak Akceptacji PTS, może mieć pewność, że jest bezpieczny, a korzyści dla zdrowia zostały przebadane i zatwierdzone.

System przezroczystych nakładek Invisalign jako pierwszy w Polsce otrzymał rekomendację Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W następstwie akceptacji tego systemu leczenia, wdrożony został program edukacji lekarzy dentystów w zakresie wdrażania rozwiązań cyfrowej stomatologii i ortodoncji.

PTS oraz firma Align Technology, do której należy system Invisalign, podjęli ścisłą współpracę, której celem jest prowadzenie szerzenie wiedzy na temat skuteczności metody, poprzez szkolenia, kursy, staże i wydarzenia.

Leczenie ortodontyczne Invisalign to nieinwazyjna i skuteczna metoda leczenia wad zgryzu. Nie powoduje ingerencji w tkanki jamy ustnej, a więc nie powoduje ryzyka wystąpienia urazów, stanów zapalnych i dyskomfortu spowodowanego bólem. Możliwość zdejmowania nakładek pozwala dokładnie czyścić zęby, zjeść posiłek i wypić gorący napój w wygodny sposób, bez ryzyka uszkodzenia aparatu. Proces i koszty leczenia są z góry zaplanowane, co jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej, komputerowej metody skanowania jamy ustnej. Umożliwia ona bardzo dokładne uzyskanie wycisków oraz przygotowanie wizualizacji – zarówno stanu obecnego, jak i wyglądu zębów po zakończeniu leczenia. Leczenie nakładkowe w wielu przypadkach pozwala na skrócenie czasu leczenia oraz wizyt w gabinecie lekarskim nawet o ⅓, w porównaniu do leczenia tradycyjnym aparatem. To jedne z podstawowych zalet leczenia metodą Invisalign.

Nowoczesna medycyna, w tym stomatologia dąży do uzyskania najlepszych efektów przy zachowaniu wysokiego komfortu dla pacjenta. Bez bólu i zbędnych niedogodności. Nakładki Invisalign spełniają tę funkcję, dlatego Polskie Towarzystwo Stomatologiczne aktywnie współpracuje i wspiera działalność Align Technology. Wysoka skuteczność oraz coraz wyższa świadomość pacjentów, którzy pragną dbać o swoje zdrowie, jednocześnie nie rezygnując z codziennych aktywności, wpływa na pojawienie się szeregu zmian. Jedną z nich jest zmiana podejścia i metod leczenia ortodontycznego oraz protetycznego, gdzie Invisalign staje się standardem.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram