Podjęcie się leczenia ortodontycznego i noszenie aparatu nasuwa pacjentom wiele pytań. Co mogą pić i jeść podczas leczenia, jak m ają dbać o higienę, a także jak mają zadbać o swoje zęby po zakończeniu terapii. Pytań jest naprawdę wiele, ale zawsze uspokajamy swoich pacjentów odpowiadając ze spokojem na wszystkie pytania. Nowoczesne leczenie ortodontyczne jest naprawdę bardzo bezpieczne i komfortowe, a także daje niesamowite efekty. To, jak możemy sobie radzić z noszeniem aparatu, a także po jego zdjęciu, zależy od typu terapii, jaki wybierzemy. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem są niewidoczne nakładki Invisalign®, które już w zaledwie kilka tygodni mogą naprawić nieduże wady zębowe.

Tematem, który bardzo często poruszają nasi pacjenci jest sposób, w jaki mogą oni zadbać o biel swoich zębów przed, w trakcie i po przeprowadzeniu leczenia ortodontycznego. W tym przypadku jest kilka zasad, o których warto pamiętać. Wybielanie zębów będzie kluczowe szczególnie po zakończeniu terapii ortodontycznej, aby dopełnić efektu pięknego, równego i białego uśmiechu. Oprócz tego, możemy przeprowadzić kilka innych zabiegów, o których piszemy poniżej.

Wybielanie zębów – czy jest konieczne?

Zdajemy sobie sprawę, że dla większości osób biel zębów ma ogromne znaczenie. Osoby publiczne, które obserwujemy w telewizji, Internecie, czy czasopismach, uśmiechają się do nas pięknymi, białymi zębami, dlatego też wiele z nas marzy również o takim uśmiechu. Nie zapominajmy, że nie jest to tylko kwestia estetyczna wywodząca się z porównywania z gwiazdami i celebrytami. Nasze zęby narażone są na przebarwienia właściwie każdego dnia. Takie produkty, jak kawa, czarna herbata, czy czerwone wino powodują, że zęby tracą swoją naturalną biel i należy poddać się wybielaniu zębów, aby im ją przywrócić. Dlatego też, wybielanie zębów nie jest niczym złym, czy tzw. „widzi mi się”. Jest to zabieg, o którym powinien pomyśleć każdy z nas.

Wybieralnie zębów po leczeniu ortodontycznym

Aby dopełnić efektu leczenia aparatem ortodontycznym, warto po jego zdjęciu przeprowadzić kilka istotnych zabiegów. Pierwszym z nich jest piaskowanie. Jest to procedura stomatologiczna, w której za pomocą specjalnej zawiesiny tłoczonej pod wysokim ciśnieniem oczyszcza się zęby z kamienia i osadów. Do tego doliczyć można również usunięcie powstałych przebarwień. Kolejnym zabiegiem jest właśnie wybielanie, które ma na celu usunięcie wszelkich plamki, jakie powstały podczas leczenia ortodontycznego, a także przywrócenie naturalnego koloru naszych zębów. Na koniec warto postawić, o ile to konieczne, na estetyczną odbudowę zębów. Jeśli w naszych zębach pojawiły się niewielkie ubytki próchnicowe, czy ślady wywołane starciem zębów, warto je zniwelować podczas zabiegu odbudowy. Najszybszym i najtańszym sposobem na odbudowanie zębów jest wykonanie tego zabiegu przy pomocy kompozytu. Na tak przygotowane zęby możemy założyć aparat retencyjny, dzięki któremu efekt leczenia utrzyma się przez kilka lat.

Istotnym jest, aby zabieg wybielania zębów wykonywać po zakończonym leczeniu ortodontycznym. Jeśli zdecydujemy się na taką usługę tuż przed rozpoczęciem terapii, okaże się ona zupełnie bezsensowna. Higiena jamy ustnej podczas noszenia aparatu zawsze jest utrudniona. Znacznie łatwiej jest ją utrzymać podczas noszenia nakładek Invisalign®, ponieważ możemy zdjąć aparat do posiłków, a także do mycia zębów. Może zdarzyć się tak, że po leczeniu przeprowadzonym aparatem Invisalign® wybielanie zębów nie będzie koniecznie. Aby jednak nasz nowy uśmiech spełniał wszelkie oczekiwania, warto poddać się wszystkim wcześniej opisanym zabiegom. Jedno jest pewne – z takim uśmiechem poczujemy się jak gwiazda z czerwonego dywanu.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram