Gdy słyszymy hasło „aparat ortodontyczny”, od r azu widzimy oczami wyobraźni bardzo popularne zamki metalowe i druciki założone na przód zębów. Niewątpliwie tego typu aparat ogranicza w codziennych czynnościach pacjenta, który go nosi. Nie dość, że musi sobie odmawiać różnych potraw (na pewno każdy kojarzy sceny z filmów, czy seriali komediowych, w których osoba nosząca aparat je szpinak, po chwili się uśmiecha, a część zjedzonej potrawy zostaje na jego aparacie), to zawsze ze sobą musi mieć pokaźną kosmetyczkę z pastą i szczoteczką do zębów, aby regularnie, po każdej zjedzonej i wypitej rzeczy umyć zęby. Męczące, prawda? A to nie wszystko. Przy tego typu aparacie ortodontycznym musimy zadbać, o czystość zębów, czystość aparatu i świeży oddech. W naszej kosmetyczce nie może zabraknąć dwóch szczoteczek: jednej do zębów i jednej do aparatu, wyciorków do czyszczenia zamków aparatu oraz przestrzeni między drucikami i zębami, pasty do zębów, a także płynu do płukania ust. Ufff, dużo tego.

Na szczęście na pomoc nadchodzi nowoczesna ortodoncja. Jeśli chcemy poprawić swój uśmiech, ale jednocześnie uniknąć problemów z higieną jamy ustnej, możemy sięgnąć po aparat na zęby Invisalign. Ten nowoczesny aparat ortodontyczny to specjalne przeźroczyste, niewidoczne nakładki. Dzięki temu, że nakładki Invisalign są przezroczyste, nie mają  one wpływu na nasz wygląd codzienny, a za to w dyskretny sposób poprawiają nasz zgryz.

 

Jak wygląda higiena, gdy nosimy aparat Invisalign?

 

Higienę jamy ustnej jest łatwiej zachować przy noszeniu nakładek, ponieważ w każdej chwili możemy je zdjąć. To oznacza, że do każdego posiłku, czy przekąski wyjmujemy nakładki Invisalign, jemy, pijemy, myjemy zęby, nitkujemy je i dopiero wtedy z powrotem nakładamy aparat.

Idąc dalej, noszenie nakładki Invisalign nie ogranicza naszej diety. Możemy jeść wszystko, na co mamy ochotę i nie musimy martwić się, że potrawa zostanie na naszym aparacie.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o czyszczeniu tych nakładek. To też ma ogromny wpływ na higienę jamy ustnej. Jednak jest to bardzo proste. Aparat ortodontyczny Invisalign myjemy szczotką i płuczemy letnią wodą. Możemy zastosować również specjalne preparaty, które pomogą nam w zachowaniu czystości naszych nakładek. Jednak to, co jest najważniejsze w całej higienie, to mycie i nitkowanie zębów po każdym posiłku, czy przekąsce. Mamy wtedy czyste zęby, czysty aparat i świeży oddech. Nakładki pacjent zmienia na kolejną serię co 7 dni więc zdążą one zachować swój przeźroczysty i czysty wygląd.

Zachowanie higieny jamy ustnej na co dzień jest niezwykle ważne, a jeszcze ważniejsze, gdy nosimy aparat na zęby. Nie da się ukryć, że zachowanie tej higieny w przypadku aparatu Invisalign jest znacznie łatwiejsze i mniej uprzykrzające codzienność, niż gdy nosimy zwykły aparat ortodontyczny złożony z zamków i drucików.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram