Każdy pacjent, który chce rozpocząć leczenie ortodontyczne zadaje sobie pytanie, jaki aparat ortodontyczny powinien wybrać: metalowy składający się z zamków i drutów czy przezroczyste nakładki Invisalign? Biorąc pod uwagę innowacyjność i zalety aparatu Invisalign odpowiedź na to pytanie powinna być bardzo prosta. Mocne strony tych przezroczystych nakładek stanowczo przeważają szalę na korzyść Invisalign. Jakie są różnice pomiędzy aparatem metalowym i przezroczystym? Dlaczego warto wybrać leczenie Invisalign?

Leczenie ortodontyczne – jakie są możliwości?

W leczeniu ortodontycznym wyróżniamy kilka typów aparatów, które przede wszystkim dzielimy na stałe i ruchome. Stały aparat ortodontyczny to ten składający się z zamków i drutów, zakładany na zęby pacjenta na kilka lub kilkanaście miesięcy, jednorazowo na okres całego leczenia. Ortodonta zdejmuje go dopiero wtedy, gdy cel leczenia zostanie osiągnięty. Aparaty ruchome to takie, które w dowolnym momencie leczenia można zdjąć. Wśród aparatów ruchomych znajdziemy te noszone na noc, przez kilka godzin dziennie, czy właśnie niewidoczny aparat nakładkowy Invisalign.

Niewątpliwie marzeniem wielu z nas jest równy, biały i piękny uśmiech. Nic w tym dziwnego, dodaje on uroku, p odkreśla urodę i upiększa. Leczenie wad zgryzu nie jest wyłącznie kwestią estetyczną, ale również zdrowotną. Nieleczone wady, krzywy zgryz mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dodatkowo, nieestetyczny uśmiech obniża samoocenę, poczucie własnej wartości i powoduje powstawanie kompleksów. Leczenie ortodontyczne w obecnych czasach jest na tyle łatwe i ogólnodostępne, że warto udać się do ortodonty i powalczyć o piękny uśmiech.

Aparat ortodontyczny Invisalign – zalety

Aparat Invisalign ma wiele zalet, które czynią go znacznie chętniej wybieranym przez pacjentów. Najważniejszą kwestią jest wygoda oraz przebieg leczenia. Do leczenia ortodontycznego Invisalign wykorzystywany jest zestaw indywidualnie tworzonych nakładek, które naciskając na zęby powodują ich przesuwanie. Nakładki wykonywane są ze specjalistycznego termoplastycznego silikonu. Jest on przezroczysty, przez co nakładki są właściwie niewidoczne na zębach. Aparat nosimy przez 20-22h dziennie, zdejmujemy go do spożywania posiłków i napojów oraz do mycia zębów. Dzięki temu codzienna higiena jamy ustnej nie jest utrudniona.

Nakładki są bardzo wygodne z użytkowaniu. Tylko przez pierwsze 7 dni noszenia możemy odczuwać pewien dyskomfort, dolegliwości bólowe, czy seplenić, jednak wszystko to ustępuje, gdy tylko przyzwyczaimy się do nakładek. Aparat jest przezroczysty, nie zmienia koloru zębów, nie wpływa na codzienny wygląd. Rzadko kto zauważy, że dany pacjent jest w czasie leczenia ortodontycznego. Metalowe aparaty ortodontyczne bardzo rzucają się w oczy i dla wielu osób są po prostu nieestetyczne.

Aparat Invisalign to również mniej bolesne leczenie. Wynika to z siły nacisku aparatu na zęby. Metalowy aparat ortodontyczny jest dokręcany przez ortodontę co kilka tygodni, nakładki Invisalign wymieniamy na nowe co 7-10 dni. Tym samym nacisk aparatu metalowego po podkręceniu jest bardzo duży, co też wywołuje duże dolegliwości bólowe. Invisalign, przez to, że nacisk jest wywoływany na zęby znacznie częściej, jest mniejszy, a tym samym nie sprawia bólu. Pacjent może czuć pewien dyskomfort przez 1-2 dni po wymianie nakładek na nowe, ale nie jest to ból uniemożliwiający żucie.

Terapia aparatem Invisalign przeprowadzana jest z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury. Dzięki temu leczenie jest krótsze niż w przypadku aparatów metalowych, a także przyjemniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta. Duża liczba klinik Invisalign, w tym Proste Zęby, oferuje nowoczesny wycisk cyfrowy, zamiast standardowego. Dzięki innowacyjnemu skanerowi obraz zębów i wad zgryzu uzyskiwany jest w szybki i wygodny sposób, a obraz natychmiastowo jest wysyłany do komputera, który na pomocą technologii ClinCheck tworzy wizualizację oraz plan leczenia. Standardowy wycisk zębów wymagał wykorzystania specjalistycznych łyżek i masy, która była umieszczana w jamie ustnej pacjenta. Nie jednokrotnie zabieg ten wywoływał dyskomfort oraz odruch wymiotny. Wycisk cyfrowy jest bardzo komfortowy i precyzyjny.

To, co warto podkreślić, to koszt leczenia ortodontycznego Invisalign. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że taka terapia jest droga, przez co nie jest dostępna dla wszystkich. Nic bardziej mylnego. Leczenie Invisalign to mniejszy koszt niż terapia stałym aparatem ortodontycznym. Przede wszystkim, jeszcze przed podjęciem leczenia znamy już pełen jego koszt, który w klinice Proste Zęby nie przekracza 16 500 zł. Pakiet Invisalign Full to możliwość wyleczenia wszystkich wad zgryzu oraz nielimitowana ilość nakładek na oba łuki zębowe. W tej cenie mamy już: wizyty w gabinecie (pierwsza i kolejne, kontrolne), nakładki na zęby, zestaw startowy, konsultacje, awarie aparatu (nakładki i zaczepy). Jedynym kosztem dodatkowym jest retencja, którą powinniśmy zakupić po zakończonym leczeniu dla utrwalenia efektów. Co więcej, koszt leczenia możemy rozłożyć na wygodne raty, aby nie martwić się o nadwyrężenie domowego budżetu.

legale steroide für Bodybuilder und Sportler

YouTube
YouTube
Instagram