Na jednej z ostatnich konferencji ortodontycznych w USA padła ze sceny zapowiedź: „The end of braces“ czyli tłumacząc to potocznie „Koniec z drutami“ Czy rzeczywiście będzie to możliwe?

Historia Invisalign sięga już ponad 15 lat. Początkowo stosowano tę metodę nakładkową leczenia ortodontycznego w około 20 % przypadków wszystkich wad zębowych i zgryzowych. 15 lat temu używano tych przeźroczystych aparatów tylko do prostych przypadków leczenia lekkich stłoczeń zębowych i to najczęściej jeśli dotyczyły okolicy od trójki do trójki.

Dzisiaj po 15 latach technika Invisalign została udoskonalona. Czerpie ona z 6 milionów przypadków, które ma już do tej pory w swojej bazie przypadków wyleczonych pacjentów. Stopniowo lekarze podejmowali się leczenia coraz bardziej skomplikowanych przypadków tą metodą, gdyż pacjenci coraz częściej wybierali zastosowanie nakładek niż tradycyjnych aparatów złożonych z drutów i zamków.

We wcześniejszych latach stosowano w trudnych przypadkach nakładki Invisalign tylko wtedy gdy pacjent był uczulony np. na nikiel lub miał uszkodzenia szkliwa. Dzisiaj nie stosuje się już tylko u tych 20% przypadków ale w 80% przypadków wszystkich wad ortodontycznych. Są gabinety oparte tylko na tej technice. Korzystają tylko z cyfrowego wycisku i tylko cyfrowego aparatu Invisalign nie stosując już zadnych innych aparatów.

Dlaczego nakładki Invisalign wypierają tradycyjne klasyczne druty i zamki?

Dlaczego koniec z drutami?

  • Bo w dzisiejszych nowoczesnych czasach MNIEJ znaczy WIĘCEJ.
  • Koniec z drutami, bo Invisalign jest MNIEJ inwazyjne.
  • Koniec z drutami, bo w Invisalign jest MNIEJ wizyt u ortodonty.
  • Koniec z drutami, bo w Invisalign jest MNIEJ awarii aparatu.
  • Koniec z drutami, bo leczenie Invisalign MNIEJ boli.
  • Koniec z drutami, bo Invisalign powoduje MNIEJ resorbcji dziąseł.
  • Koniec z drutami, bo leczenie Invisalign powoduje MNIEJ problemów z higieną.

Na całym świecie skorzystało już z metody Invisalign ponad 6 milionów pacjentów. W Polsce coraz częściej pacjenci również wybierają tą metodę leczenia, a takie gabinety jak Klinika Proste Zęby, która tylko wyspecjalizowała się w leczeniu Invisalign może się rozwijać i nabierać doświadczenia tylko w tej metodzie leczenia czerpiąc doświadczenie od najlepszych.

YouTube
YouTube
Instagram